Co je to za keř?



salometka - (43) - 108.254 (?)
13.6.2011 23:07

Číča je kocourek (9měs.) ;-)  Nic jiného na Josefovu hádanku než kočka mě nenapadlo, takže jsem tu vrbu zkusila ve vyhledávači, i když mi to bylo divné, ale fotky to potvrdily. No a hloh jsem nepoznala, protože na zahradě mám akorát hlohyni a ta vypadá dost jinak:-), ten hloh roste za plotem a já znám většinou jen ty rostliny, které mě něčím zaujmou, což hloh nikdy nebyl. O rostlinky se aktivně zajímám teprve 5. rokem, (od té doby, co mám zahradu) takže jsem začátečník amatér:-) Svídu mi sem také vítr zavál, jako tu vrbu.. Škoda, že mi sem nezavál nějakou Komuli Davidovu - ty mi letos všechny zimu nepřežily:-(ač byly pod mulčem, škoda jich!! miluju, když kvetly a létali na ně motýli - v zahradnictví jsou čím dál dražší:-(min. 180 Kč:-(

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.6.2011 22:44

Máte hezkou číču  sestřenka má stejnou, ta její je Frída 

Fakt jste nepoznala hloh? Já jen, že například u nás - je doslova přehlohováno. A pak ještě svída bílá - to je taky pěkný plevel  Já ovšem nepoznala tu vrbu - dokonce ani podle té Josefovi hádanky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
salometka - (43) - 108.254 (?), 13.6.2011 23:07

Číča je kocourek (9měs.) ;-)  Nic jiného na Josefovu hádanku než kočka mě nenapadlo, takže jsem tu vrbu zkusila ve vyhledávači, i když mi to bylo divné, ale fotky to potvrdily. No a hloh jsem nepoznala, protože na zahradě mám akorát hlohyni a ta vypadá dost jinak:-), ten hloh roste za plotem a já znám většinou jen ty rostliny, které mě něčím zaujmou, což hloh nikdy nebyl. O rostlinky se aktivně zajímám teprve 5. rokem, (od té doby, co mám zahradu) takže jsem začátečník amatér:-) Svídu mi sem také vítr zavál, jako tu vrbu.. Škoda, že mi sem nezavál nějakou Komuli Davidovu - ty mi letos všechny zimu nepřežily:-(ač byly pod mulčem, škoda jich!! miluju, když kvetly a létali na ně motýli - v zahradnictví jsou čím dál dražší:-(min. 180 Kč:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 14.6.2011 20:58

Dobrý večer. Opravdu krásná diskuze. K té vrbě jívě. Jíva je docela krásná dřevina, zvláště pak její dřevo /na vyřezávání/. Tato dřevina se dá velice snadno tvarovat a udržet na uzdě. Snáší jakýkoliv řez. Když ji začnete tvarovat a dosáhnete menších lístečků a kompaktního kmínku uvidíte jaký má tato dřevina potenciál. Výhodou je že rychle přirůstá a vaše "bonsajistické" snažení je okamžitě patrné. Zdeněk    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Miro69 - (15) - 218.183 (?), 30.10.2011 8:33

Prosím o radu, aký je to ker?

Aký je to ker?
Aký je to ker?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 20.149 (?), 30.10.2011 9:53
Několik nápověd: 1. Je pravda, že se jedná o dosti řídce pěstovaný keř, není však úplně exotický, nepůvodní. 2. Patří do zcela běžně pěstovaného rodu především stromů; má však velmi odlišné, nelaločnaté listy. 3. Druhové jméno je podle jeho původu - země. Tu je možné napovědět třeba sloganem: "No roads? No problem!" 4. Areál přirozeného rozšíření druhu zasahuje až do Podyjí (ke Znojmu) a pokračuje přes celou teplejší část Slovenska dále na východ, třeba až na soutok Volhy a Kamy... To zatím stačí. ;-) Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 30.10.2011 15:02

Tedy pane Josefe, z té Vaší nápovědy jsem zvíře s kostěnými výrustky na hlavě, stářím se větvícími... Já mám dojem, že areál tohoto keřostromu zasahuje o hodně dál na východ než k Volze, možná i na ostrovy, kde slunce vychází...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 30.10.2011 15:23

Tak už mi to došlo, Vy myslíte ten pojmenovaný po středověkých nomádských nájeznících a já měl na mysli ten zvaný dle hraniční řeky mezi Ruskem a Čínou. A spletl jsem se, je to ten Váš! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 217.28 (?), 30.10.2011 15:48
To Vaše zvíře... to je opravdu pěkné. A samozřejmě jsou to ti nájezdníci :-) Kdo další se přidá se správným určením? Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 30.10.2011 16:53

A že by na plody chodil drevokocúr? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 30.10.2011 17:05

Drevokocůr? Asi jen v krajní nouzi. Zato oko Kanaďanovo na tomto keři spočine se sentimentálním zalíbením...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika