Konopí



host - 207.92 (?)
14.4.2008 18:57

Kde ho sehnat? Líbí se mi, ale zatím jsem na něj v běžném prodeji nenarazil. Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 219.3 (?), 10.4.2008 18:18

Dobrý den, dvě rostliny Cannabis určitě nejsou kriminální čin, ale někdy se posuzují jako přestupek s pokutou do 10 000 Kč. Každopádně - důrazně varuju před pěstováním Cannabis na zahrádce - je to velmi plodná (v jedné rostlině až 10 000 semen), odolná a velmi bujná (výška i 3 m) rostlina. Vysadíte 2 rostliny a za rok jich máte 100, za dva roky 500 a za tři bude konopí růst ve většině zahrádek v blízkém i dalekém okolí (konopná semínka milují ptáci a roznesou je úplně všude). Navíc není náročná na půdu ani závlahu, potřebuje jen dostatek slunce...

Zdraví Ondřej - bývalý konopný mičurinec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.250 (?), 12.4.2008 18:06

Sežeňte si keřík konopliky lékařské vitex agnus  - castus. Udělá vám okrasu stejnou jako konopí a ještě pěkně kvete. Je to trvalka. nemusíte stále vysévat, jen se musí dát na chráněné stanoviště nebo na zimu zakrýt, podle oblasti pěstování. S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 14.4.2008 18:57

Kde ho sehnat? Líbí se mi, ale zatím jsem na něj v běžném prodeji nenarazil. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.250 (?), 14.4.2008 21:24

Já ho mám ze zahradnictví Fialka z Úpice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.22 (?), 29.4.2008 11:59

Chci se zeptat, zda se rostlina má správně sklízet těsně před výkvětem nebo když už začne kvést a jsou tam semena?Protože když už jsou semena, tak se neskutečně množí, jak napadají na zem. Dělám si výbornou mast s přidáním kostivalu zejména na kožní neduhy, velmi úspěšně léčí bradavice a zmírní lupénku, ale dá to dost práce, vše se lepí hrozným způsobem, jak konopí, tak kostival.Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 29.4.2008 19:39

No, to jsem zvědava, zda vám někdo odpoví (v naší stihomamné době). Vezměte to přes Wikipedii v angličtině.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.4.2008 22:27

Sklizeň se provádí v době, kdy je rostlina v plném květu - nejlépe je vystihnout okamžik, kdy kvete největší množství květenství. Po posekání rostlin se tyto nemusí nijak zvlášť upravovat - stačí je rozložit na nějakém suchém a dobře větraném místě. Poté co je sklizeň dostatečně proschlá je vhodné jednotlivé části rozčlenit podle potence (obsahu THC) na několik složek. Nejpotentnější jsou palice květů s okvětními lístky. Naopak téměř bezcenné jsou velké listy a stonek. Pro uskladnění je vhodné použít tmavou a vzduchotěsnou nádobu, která je poté uložena na chladném, suchém místě (např. v lednici). Pokud by teplota byla příliš vysoká docházelo by k degradaci THC na méně účinné cannabinoidy. 

Odpověď je okopírovaná, ale vyčerpávajácí...   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?), 10.5.2008 15:42

Maminka obdržela darem před časem mast na bolavá kolena z konopí(artróza, revma) a pochvaluje si ji. Máte-li někdo recept, zajímalo by mě to (sama chodím na revmatologii :o))) a kvůli mamince bych i ty tři rostliny zkusila pěstovat . Zahrada velká, sousedé jistě bdělí. Mějte se hezky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 30.67 (?), 10.5.2008 19:27

Koupíte si v lékárně bílou vazelínu (vaselinum album), asi by se dalo použít i sádlo či jiný tuk. Cca 0,25-0,5 kg vazelíny dáte do hrnce, nasypete přiměřeně sušeného konopí (50-200 gr. - podle "síly") a dolijete asi 3 litry vody. Pak to necháte slabým varem vařit zhruba 1 hod (ale klidně i dvě). Potom to odstavte a nechte trochu zchladnout (abyste se neopařila) a přeceďte to přes plátno (nebo např. přes kus kanavy) do jiného hrnce. Je potřeba pouze oddělit rozvařené rostliny, čistou mast seberete po úplném vychladnutí jako škraloup z hladiny. Protože se léčivé látky z konopí rozpouští pouze v tucích (a alkoholech), jsou všechny při vaření vstřebány vazelínou a zbylou vodu tak můžete vylít do záchodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?), 10.5.2008 19:33

Díky moc, super

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika