Bazalka - hnědé skvrny



kristynabartikova - (2) - 61.87 (?)
2.8.2012 20:53

ano tak problém vyřešen. Bazalku jsem přemístila na stinější okno a přetrhala a pomohlo to. Na jaře jsem dělala dvojnásobek sazeniček bazalky a polovinu dala mámě. Tak bazalku vysadila poměrně na řídko (tak 3 až 4 cm mezera mezi jednotlivými sazeničkami) a má ji na balkone prakticky ve stínu. Máme totiž typický panelákový balkon s kovovým zábradlím a mezi jednotlivé šprušle je zastrčená taková rákosová rohož, což dělá fakt stín. Máma ji má obrovskou a krásně zelenou, mě taková nenaroste - byť to poučení do příštího toku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 61.87 (?), 21.5.2012 15:51, zobrazeno: 20806x

Dobrý den, na listech bazalky se mi objevily hnede skvrny, listy v techto mistech schnomu, je to i uprostred listu, takze se vydroli dira. Je mozne, ze jsou spalene od slunce? Mam je na zapadni strane a odpoledne na ni docela sviti. V loni jsem takovy problem ale nemela a byla na stejnem miste. Nikde nejsou ani stopy po skudcich. Rajcata jsou hned vedle ni a nic takoveho nemaji.

Dekuji za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.87 (?), 2.6.2012 20:49

Posílám fotky ré bazalky, jsou tam fleky, zlute mapy a dírky jakoby požer, ale paraziti tam nejsou řádní. Bazalka je vysazena celkem hustě.

bazalka defekt
bazalka defekt
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kristynabartikova - (2) - 61.87 (?), 2.6.2012 21:10

posílám další obrázek

bazalka defekt
bazalka defekt
bazalka defekt
bazalka defekt
bazalka defekt
bazalka defekt
defekt
defekt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.7 (?), 13.6.2012 23:44

ano, je to nejspíše od slunce, taky se mi to teď udělalo, přesně tyhle skvrny. No celý den na slunci ji asi moc nesvědčí, spíš polostín. Tak doufám, že se z toho probere. Ale z přelívání to myslím nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kristynabartikova - (2) - 61.87 (?), 2.8.2012 20:53

ano tak problém vyřešen. Bazalku jsem přemístila na stinější okno a přetrhala a pomohlo to. Na jaře jsem dělala dvojnásobek sazeniček bazalky a polovinu dala mámě. Tak bazalku vysadila poměrně na řídko (tak 3 až 4 cm mezera mezi jednotlivými sazeničkami) a má ji na balkone prakticky ve stínu. Máme totiž typický panelákový balkon s kovovým zábradlím a mezi jednotlivé šprušle je zastrčená taková rákosová rohož, což dělá fakt stín. Máma ji má obrovskou a krásně zelenou, mě taková nenaroste - byť to poučení do příštího toku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika