Jak dlouho vydrží vyuzené maso?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 39.202 (?) 
5.12.2011 19:30, zobrazeno: 109607x

chtěl bych se zeptat, poněvadž máme celkem velkou rodinu, tak jsem přemýšlel co dám svým dospělím bratrům a švagrům k vánocům. Napadlo mě výborné řešení - uzené... Kolega v práci mi naložil av domácí udírně vyudil cca 10 kg kýty a krkovičky. Je to vynikající... problém je v tom, že mi to donesl už na Mikuláše. Nevím, zda uzené vydrží do vánoc nebo ho mám pro jistotu zamrazit a pak rozmrazit - bojím se, že pak nebude tak šťavnaté (nejradši si hi všichni zakrojí na studeno s chlebem...) máte někdo zkušenosti se zamrazování - nebo si myslíte, žeto cca měsíc vydrží bez prblémů... díky za odpovědi a zkušenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 164.4 (?), 5.12.2011 19:59

je tady spousta vláken, tak čtěte a nezakládejte další

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.202 (?), 5.12.2011 20:08

tak to mi zkuste zkonkretizovat, přečetl jsem celou sekci, ale na toto jsem nanarazil, takže než budete negativní, tak díky za vlákno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 6.12.2011 7:01

To vám takto nikdo nevyvěští, záleží na způsobu uzení. Proto ta odpověď abyste četl. Nemůžete čekat, že na kouskách budou nálepky s dobou trvanlivosti. nejste v hypermarketu. Dříve selské uzené vydrželo v chladu několik měsíců, ale udilo se třebas týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.4 (?), 6.12.2011 7:48

pardon za odpudivou reakci, ale je tady už mnoho vláken asi 15 a ve všeh se dozvíte něco o uzení, ikdyž vlákno o tom přímo nemusí být a týkají se uzení, od dřeva na uzení, chyb při uzení, douzení koupeného, a až z o uzení, uzení salámu a další a další, to když přečtete, tak zjistíte, že nejdéle vydrží uzení studeným kouřem, ale je to zdlouhavé uzení a nikdo vám neřekne že vydrží tenhle kousek týden nebo půl roku, záleží na naložení, čerstvosti masa, suchosti dřeva-lepší suché, mokré maso zapařuje, je sice maso měkčí, ale méně vydrží, délce uzení teplým a studeným kouřem, kolik soli a jaké, koření-česnek a kolik, né cibuli... střívka-čerstvé nebo "načaté" atd.nějaké teploty a trvanlivost jsem popsal ve vláknu a až z o uzení, v dnešní době mražáků bych délku trvanlivosti neřešil, musel byste udit dlouho a ten dehet pak otírat a zbytek zkonzumovat, což není žádoucí, nejlépe dle mého je nahřáté maso ve vodě otřít, nechat v uďáku hodinu na 80-90 st.a pak sjet na 70 a tam dle velikosti 4-6 hodin doudit, po vychladnutí zkonzumovat, přebytek zamrazit, hoj Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 6.12.2011 18:04
Já udím studeným kouřem a maso mě vydrží minimálně rok zavěšené za hák na trámu na půdě kde protahuje a v zimě je tam teplota kolem nuly a v létě přes dvacet. Kýtu sníme do měsíce protože pak vysychá a není moc dobrá a šťavnatá. Bůček si necháváme dokud se nesní. Jednou jsem dostal vyuzené maso teplým kouřem od známého asi kilo a po týdnu v lednici už na něm byla plíseň. Takovéto uzené u mě není uzené, ale vařené okouřené maso. Ale zase na vaření s bramborovou kaší je lepší to uzené teplým kouřem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 6.12.2011 20:08
Dobré uzené dlouho nevydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 6.12.2011 20:12
Tak to je vyloženě nesmysl. Dříve se na vesnicích vždy udilo studeným kouřem a uzené vydrželo rok. Dnes se takové uzené prodává pod jménem Schwarzwaldská šunka a stojí kolem 300Kč/kg.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.112 (?), 7.12.2011 11:59

miljan to asi myslel, že dobré uzené nevydrží, protože se sní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.222 (?), 11.12.2016 8:19

!Lednice není dobrá pro dlouhodobé skladování! Je v ní sice chladno, ale je i vlhko.Mnohel lepší je suchý chladný sklep nebo jiné místo kde je dostatek vzduchu.Dříve maso a klobásky a jiné se dávaly zavěšené do spíže.Maso postupem prosychá a ze salámu mi odkapával tuk, nevím jak jiné výrobky jak se chovají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika