Ředkvičky v truhlíku - jakou odrůdu?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?)
18.2.2015 18:15

Píšete, že máte zkušenosti s pěstováním ředkviček, tedy i ze sazenic? To mi přijde zvláštní. Konkrétní zkušenost s truhlíkem nemám, snad jen že bude nutné zabezpečit dostatek vláhy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
cihlomorka - (4) - 76.221 (?), 18.2.2015 17:38, zobrazeno: 9808x

Zdravím,

ráda bych si doma (tedy ve truhlících) zkusila vypěstovat trochu ředkviček. Takový experiment bez ambicí. :) Mám sice letité zkušenosti s venkovním zahradničením na chalupě, ale zeleninu a takto jsem dosud nikdy nepěstovala. Zajímalo by mne, zda je u nich vhodnější začít se sazenicemi, nebo raději sázet semínka?
Také, kdyby se tu náhodou vyskytl někdo s konkrétní zkušeností, bych ocenila tip na správnou odrůdu do truhlíku.

Předem díky za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 18.2.2015 18:13

Ředkvičky se vždy pěstují ze semínka výsevem přímo na stanoviště (bez přepichování). Jsou odrůdy pro krátký den (k rychlení) a univerzální (nevybíhají tolik do květu i při dlouhém dni). Do truhlíku používejte vždy odrůdy k rychlení.

Jinak výbornou alternativou k ředkvičkám v truhlíku je výsev řeřichy na vhodný podklad (od buničiny, přes vatu a písek po výsevní substrát) v bytě na okně do misky. Protože se sklízí ve fázi prvního pravého listu, tak úrodu máte podstatně dříve než u ředkvičky.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.2.2015 18:15

Píšete, že máte zkušenosti s pěstováním ředkviček, tedy i ze sazenic? To mi přijde zvláštní. Konkrétní zkušenost s truhlíkem nemám, snad jen že bude nutné zabezpečit dostatek vláhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 18.2.2015 20:46

Ředkvičky se dají pěstovat i ze sazenic. Jde o uspíšení sklizně. Postupuju tak, že do kelímků za oknem nahusto vyseju semínka, brzy po vyklíčení je po jednom či po dvou přepíchám do řádku do skleníku. Sklizeň se uspíší o několik dní. Do kelímku za okno jsem vysela toto pondělí, zatím neklíčí. Předpokládám, že příští týden budu přesazovat do skleníku.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 29.1.2016 17:45

Podařilo se? Narostlo něco? Nemám pařeniště ani skleník, ale mám zateplenou půdu s oknem. Taky vymýšlím experimenty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.232 (?), 23.2.2016 19:04

Loni jsem zkoušela ve větším truhlíku na balkóně a vyrostly pěkně. Odrůdu ani nevím - prostě sáček z obchoďáku. Letos budu zkoušet zas a přidám k nim i malé kulaté mrkvičky. Výnosy nic extra, spíš pro radost a aby naše panelákové děti věděly, jaké to je vytáhnout čerstvou ze země a že chutná jinak než z obchodu.

Navíc s tím vším, co v posledních letech leze po zahradách a vytrvale vše likviduje, mi přijde pěstování v truhlíku celkem prima. Držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.113 (?), 27.2.2016 14:50
Myslite, ze uz je vhodne sadit redkovku do sklenika? Ci este pockat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 27.2.2016 15:19

Záleží od oblasti. Ja už cca 10 dní mám zasadené v skleníku reďkovky, šalát a špenát. 

Zajtra asi dosadím niečo reďkovky aby to postupne dorastalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika