Ředkvičky v truhlíku - jakou odrůdu?



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
18.2.2015 20:46

Ředkvičky se dají pěstovat i ze sazenic. Jde o uspíšení sklizně. Postupuju tak, že do kelímků za oknem nahusto vyseju semínka, brzy po vyklíčení je po jednom či po dvou přepíchám do řádku do skleníku. Sklizeň se uspíší o několik dní. Do kelímku za okno jsem vysela toto pondělí, zatím neklíčí. Předpokládám, že příští týden budu přesazovat do skleníku.  Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
cihlomorka - (4) - 76.221 (?), 18.2.2015 17:38, zobrazeno: 9783x

Zdravím,

ráda bych si doma (tedy ve truhlících) zkusila vypěstovat trochu ředkviček. Takový experiment bez ambicí. :) Mám sice letité zkušenosti s venkovním zahradničením na chalupě, ale zeleninu a takto jsem dosud nikdy nepěstovala. Zajímalo by mne, zda je u nich vhodnější začít se sazenicemi, nebo raději sázet semínka?
Také, kdyby se tu náhodou vyskytl někdo s konkrétní zkušeností, bych ocenila tip na správnou odrůdu do truhlíku.

Předem díky za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 18.2.2015 18:13

Ředkvičky se vždy pěstují ze semínka výsevem přímo na stanoviště (bez přepichování). Jsou odrůdy pro krátký den (k rychlení) a univerzální (nevybíhají tolik do květu i při dlouhém dni). Do truhlíku používejte vždy odrůdy k rychlení.

Jinak výbornou alternativou k ředkvičkám v truhlíku je výsev řeřichy na vhodný podklad (od buničiny, přes vatu a písek po výsevní substrát) v bytě na okně do misky. Protože se sklízí ve fázi prvního pravého listu, tak úrodu máte podstatně dříve než u ředkvičky.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 18.2.2015 18:15

Píšete, že máte zkušenosti s pěstováním ředkviček, tedy i ze sazenic? To mi přijde zvláštní. Konkrétní zkušenost s truhlíkem nemám, snad jen že bude nutné zabezpečit dostatek vláhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 18.2.2015 20:46

Ředkvičky se dají pěstovat i ze sazenic. Jde o uspíšení sklizně. Postupuju tak, že do kelímků za oknem nahusto vyseju semínka, brzy po vyklíčení je po jednom či po dvou přepíchám do řádku do skleníku. Sklizeň se uspíší o několik dní. Do kelímku za okno jsem vysela toto pondělí, zatím neklíčí. Předpokládám, že příští týden budu přesazovat do skleníku.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 29.1.2016 17:45

Podařilo se? Narostlo něco? Nemám pařeniště ani skleník, ale mám zateplenou půdu s oknem. Taky vymýšlím experimenty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.232 (?), 23.2.2016 19:04

Loni jsem zkoušela ve větším truhlíku na balkóně a vyrostly pěkně. Odrůdu ani nevím - prostě sáček z obchoďáku. Letos budu zkoušet zas a přidám k nim i malé kulaté mrkvičky. Výnosy nic extra, spíš pro radost a aby naše panelákové děti věděly, jaké to je vytáhnout čerstvou ze země a že chutná jinak než z obchodu.

Navíc s tím vším, co v posledních letech leze po zahradách a vytrvale vše likviduje, mi přijde pěstování v truhlíku celkem prima. Držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.113 (?), 27.2.2016 14:50
Myslite, ze uz je vhodne sadit redkovku do sklenika? Ci este pockat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 27.2.2016 15:19

Záleží od oblasti. Ja už cca 10 dní mám zasadené v skleníku reďkovky, šalát a špenát. 

Zajtra asi dosadím niečo reďkovky aby to postupne dorastalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika