Zakládám novou zahradu



sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?)
31.10.2014 23:59

Zdravím p. Zdenku

Je naprostý nesmysl si myslet, že rezistenty nemusíte stříkat.

Rezistenti byly až do nedávna rezistenní pouze na strupovitost. No a co padlí, mšice, obaleči s pohromou zvaná pilatka. Ty postříkat musíte a je bláhové si myslet, že budka se sýkorkami to vyřeší. Ptáci to řeší, ale asi tak 20%. Oni se nepostarají o to, aby si vyhubily potravu totálně.

Pokud nebudete dodržovat postřiky a je jedno jestli chem. nebo bio pořád je to postřik tak budete mít velké ztráty a vyšší podíl braku. Ten Váš problém by zvládl jedině vysokokmen a polokmen s velkou korunou. Zde jsou nějaké ztráty prospěšné i pro strom a pěstitele, který má hrúzu z metráků. Pro zákrsky to rozhodně neplatí a je zde velké riziko ztráty úrody. I zde platí pořekadlo, že v množství je síla.

sadař vlada

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?), 1.11.2014 0:23

Zdravím p.Jaroslava z Prahy

Ti co jsou spokojeni s Topazem tak ať si ho mají, ale mé zkušenosti s touto odrůdou jsou jak 550 m.n.m., tak i 250 m.n.m. a i nad 300. Stromky byly na 106, JTEH, M9,P? 

Ve všech těchto podmínkách byla stejná reakce- rakovina, vysoká nevyrovnanost plodů, v chladnějším roce snížená kvalita chutě a pozdní doba zrání někdy až do teď. Je fakt, že na můj vkus je to šťovík.

Když jsem četl vědeckou práci z Holovous ohledně strupovitosti klonu č, 6, který napadá rezistenty z m.f. tak tam bylo zděleno, že Topaz a Goldstár je vyřazován z velkovýrobních sadů pro nespolehlivost a neprodejnost jeho plodů.

Je možné, že červená mutace bude mít lepší vlastnosti a uplatní se. Většina červených mutací zlepšila mateřské odrůdě reputaci. Sám letos budu dávat šanci Topaz red. Topaz u mě skončil v kotli a nikdy více!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?), 31.10.2014 23:59

Zdravím p. Zdenku

Je naprostý nesmysl si myslet, že rezistenty nemusíte stříkat.

Rezistenti byly až do nedávna rezistenní pouze na strupovitost. No a co padlí, mšice, obaleči s pohromou zvaná pilatka. Ty postříkat musíte a je bláhové si myslet, že budka se sýkorkami to vyřeší. Ptáci to řeší, ale asi tak 20%. Oni se nepostarají o to, aby si vyhubily potravu totálně.

Pokud nebudete dodržovat postřiky a je jedno jestli chem. nebo bio pořád je to postřik tak budete mít velké ztráty a vyšší podíl braku. Ten Váš problém by zvládl jedině vysokokmen a polokmen s velkou korunou. Zde jsou nějaké ztráty prospěšné i pro strom a pěstitele, který má hrúzu z metráků. Pro zákrsky to rozhodně neplatí a je zde velké riziko ztráty úrody. I zde platí pořekadlo, že v množství je síla.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.190 (?), 10.11.2014 9:53

Tak mám nakoupeno. Rubinola M9, Rozela M26, Redhaven, Kioto Wavit, Venus BSB. Tak snad se to vše ujme. Díky za reakce. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.190 (?), 4.3.2015 10:55

Blíží se doba postřiku proti kadeřavosti. Kuprikolem mám stříknout broskev a nektarinku, nebo s tím můžu postříkat i jabloně a meruňku? Když jsem na podzim kupoval stromky, tak mi prodavačka říkala abych postříkal broskev a nektarynku Kuprikolem a zbytek stříknul i na jabloně. A na podzim zasazené peckoviny mám střihnout teď na jaře. Děkuji. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 4.3.2015 12:09

Zdendo, proč myslíte, že bylo založeno vlákno kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015? Kuky tam vkládal odkaz na agromanuál, kde je článek aktuální přehled pěstování a ochrany rostlin - únor 2015. Zde najdete i odstavec o kadeřavosti. Je v něm i toto:

...pro jejich desinfekční účinek na mrazové poškození, jako i dobrou účinnost proti bakteriální rakovině a strupovitosti. Z dlouhodobého hlediska působí toto ošetření i na celkový zdravotní stav a životnost stromů. Jako vedlejší účinnost se u těchto přípravků projevuje také zvyšení odolnosti ošetřených stromů proti jarním mrazíkům. Proto je vhodné ošetřit na zahradě současně měďnatým přípravkem i jádroviny a časně rašící druhy: meruňky, angrešt, aktinidie aj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 4.3.2015 13:02

Děkuji Vám Petře, stříknu tedy vše (5 stromků :)). Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 4.3.2015 14:04

Také se tam opakovaně píše i toto:

Fungicidní ošetření po vyrašení broskvoní nebo po objevení příznaků choroby je už neúčinné! Tady pak může pomoci otrhávání napadených listů. Toto opatření ale vždy nefunguje, zpravidla bývá jen pracné a zbytečné. Lepší je silně napadené stromy s předčasným opadem listů přihnojit dusíkem a závlahou podpořit opětovné olistění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 28.4.2015 9:50

Tak všechny vysazené stromky pěkně raší a to včetně broskve a nektarinky vysazené na podzim. Nektarince probuzení trvalo nejdéle.

Ještě jednou děkuji všem za rady.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 2.11.2015 9:30

V druhé fázy jsem minulý týden zasadil Leskoru podnož Zelená ryngle, Topstar - St.Julien, Cresthaven na BSB 1 Borůvky Chandler, Spartan a Bluecorp. Ještě bych chtěl zasadit třešeň Burlat na Gisele, ale tu tady v okolí bohužel nemají, tak to rysknu a nechám si ji poslat. A na jaře mě ještě čekají maliny, angrešty, rybíz...   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 11.11.2015 9:55

Včera přišla objednaná třešeň z Uh. Ostrohu. Stromek přišel v pořádku. Co mě ale překvapilo, tak hluboké zastřižení kořenů. Do rána jsem nechal stromek namočený ve vodě a dnes ráno vysadil. Teď budu doufat že se stromek ujme (nebyl zrovna z nejlevnějších).  Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika