Zakládám novou zahradu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 33.190 (?) 
3.9.2014 9:47

Děkuji za reakce. Z jabloní tedy koupím Rubinolu a Rozelu. Broskvoně a nektarinku zasadím na podzim a budu doufat že se ujme.

Ještě k té švestce, díval jsem se i na Tophit, Čačanskou, nebo Topgigant? byl bych rád aby plody byly atraktivní (větší velikosti) a zároveň i chutné.

S výsadbou stolního vína počítám také, bude na jižní straně garáže. Také maliny, angrešt, ribíz, ostružiny...  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 3.9.2014 11:01

U švestek preferuji chuť před velikostí. Už několikrát se mi stalo, že jsem plod odrůdy President nedojedl a 1/3 plodu is peckou zahodil. Navíc švestky velikosti drobnějších nektarinek se špatně prodávají na váhu a prodej po kiusech je zase málo efektivní. Nic Vám nebrání dát si tři plody po 25 gramech místo jednoho 70 gramového. nejlepší velikost je podle mne od "jedna do pusy a pecku vyplivnout" až po "vypeckovaná půlka akorát jedno sousto". V pekárně mají nejradši, když do buchty z 30-40 g těsta dají 3-4 půlky 20 g plodů (a nikoliv jednu Čačanskou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.9.2014 11:31

Taky mám ten názor, že je lepší větší množství velmi chutných švestek, než několik velkých, atraktívních,přesto dobrých švestek, pološvestek.Cítíte v popisu ten rozdíl... velmi chutných/dobrých?...já ano,a v reálu je to někdy mnohem výraznější rozdíl, proto vyhledávám odrůdy menších, ale aromatických švestek.I když na brněnsku cca 220 mnm by možná došly lepší chutě i švestky větších rozměrů.A pokud budete potřebovat do výběru odrůd zakomponovat toleranci, střední odolnost proti PPV, klidně můžete.Pokud jsou zmíněna kritéria méně důležitá, svůj výběr odrůd můžete rozšířit i o některé povedené klony švestky domácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.9.2014 12:39

Pokud jsou zmíněna kritéria (odolnost proti PPV) méně důležitá, svůj výběr odrůd můžete rozšířit i o některé povedené klony švestky domácí.

Tak, tak. Dotáhl bych to ještě dál. Pokud jsou zmíněna kritéria méně důležitá, můžete se vykašlat na ostatní a výběr zúžit jen na ty povedené klony švestky domácí. Sám si to dovolit nemůžu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 4.9.2014 18:30

Ještě k té švestce, díval jsem se i na Tophit, Čačanskou, nebo Topgigant? byl bych rád aby plody byly atraktivní (větší velikosti) a zároveň i chutné....pokud budete mít dva menší stromky tak aby to s tou chutí nedopadlo tak (co si vzpomínám na svá mladší léta), že to děcka ožerou ještě polezelené, najdřív stromek co bude dřív a pak i ten druhý. A jak budou chutnat zralé nikdy nezjsitíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 4.9.2014 19:10

políčko už mám upravené v lonském roce vysazeny ranné třešně 5kusu letos vysadíme višně a slivoně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 5.9.2014 8:56

Ano, tak to mám i já. U našich jím broskve které jsou úplně tvrdé, švestky když začnou modrat...  :)

Co jsem se díval na prodejstromku.cz nabízí tam švestky na Myrobalánu, což asi nebude vhodné. Nechci abych z toho měl velký strom. Co jsem se tady dočetl měl bych schánět na podnožích St. Julien, Wagenheimova. Jabloně mají v nabídce na méně vzrůstných podnožích.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 17.10.2014 14:16

Ještě bych se chtěl zeptat, jakou mám nechat vzdálenost mezi stromky. Jabloně Rubinola a Rozela, podnož M9,M26,M7? Bude stačit cca 3,5metru? Jakou vzdálenost mezi broskvoněmi a nektarinkou, podnož BSB1.  Děkuji.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 17.10.2014 15:31

Zdravím, pod 4 metry bych nešel, ale vše se odvíjí jak bujarou korunu necháte a kolik máte prostoru na zahradě. Od plotu bych šel taky dál, ať nestíní sousedovi nebo ať nemá řeči skrz listí. Taky ať můžete pohodlně projet sekačkou popř.jestli uvažujete do budoucna o traktůrku na sekání trávy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.218 (?), 17.10.2014 16:08

Přečtěte si toto vlákno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika