Zakládám novou zahradu



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 80.43 (?) 
11.11.2015 12:06

Dobry den.

Podle meho nazoru je korenovy system v dostatecne velikosti. Zastrizeni silnych - kotvicich korenu vykompenzujete opernym kulem. Nejdulezitejsi jsou ty vlasecnicove a drobne korinky. Ty prijimaji vlahu, mineraly a staraji se zivotaschopnost stromu. Myslim, ze bude vse tak jak ma byt. Jen pri suche zime bych doporucil zalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Roman71 - (7) - 20.180 (?), 11.11.2015 12:34

Dovolil bych připojit se také do diskuze. Respektive bych chtěl podpořit názor na zalévání stromů i přes zimu. Včera jsem také kupoval dva ovocné stromky (třešeň a broskvoň) a velice sympatický majitel ovocné školky mě obdařil několika radami. Co se týká těch kořenů, podle toho co jsem se dozvěděl já, je vše v pořádku. Opravdu jsou nejdůležitější ty jemné, vlásečnicové kořínky, kterými strom přijímá nejvíce živin. I ty mi však bylo doporučeno o malinko zkrátit. Spíše jim uštědřit rovný čistý řez k tomu, aby dostaly impulz k "rozvětvení" se. Co se týká zalévání, pokud u nás (jižní Morava - Znojemsko) opět bude sněhu jen bídně, mám prý zalévat celou zimu. Jednou za týden až čtrnáct dní dva až čtyři kbelíky vody jednorázově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.130 (?), 11.11.2015 12:53
Tak letos na jaře jsme koupily zahradu s cca 25 stromy různych druhů (jabloňe, hrušky,švestky),ale bývalý majitel vzhledem k vysokemu věku a zdravotnimu stavu se o ni vůbec nestaral minimalně 7 roků, proto všechny stromy a keře bylo nutno odtranit (napadené snad všemi nemocemi) a ted jsem koupil nové stromky (švestku, jabloň,meruňku, broskeva a hrušeň) tak už se těším až na jaře zazelená.Smad ty stromky a nové keře přežijou zimu, i když jestli nějaká vůbec bude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.11.2015 13:09

ni vůbec nestaral minimalně 7 roků, proto všechny stromy a keře bylo nutno odtranit (napadené snad všemi nemocemi)...To je nějaká blbost ne? Radši napište po pravdě, že jste byl celý diví do kácení, ale všichni v okolí vám nejspíš řekli, že je to pěkná blbost. Stromky nejspíš stačilo trochu prořezat a to jen některé, teď je výsledkem že máte holou pláň a nějakou slušnější úrodu můžete čekat tak za pět let a tož všude včil chodíte a vykládáte nesmysly o chorobách. Můžete jmenovat nějakou z těch chorob, která vznikne tím že se o stromek pár let nestarám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.140 (?), 11.11.2015 13:03

Pane Romane, sympatického prodejce patří nakopat Víte kam.Chcete ten stromek utopit nebo aby Vám na jaře vyrazil.Při sázení nahrňte jámu do dvou třetin, sešlápněte lehce zeminu a vydatně zalejte 10÷15 litry vody.Po vsáknutí zbytek jámy dosipte zeminou a nezalévejte.Nepromočená půda chrání před odparem. - Mičurin I (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.11.2015 13:13

Nezbývá než souhlasit, stromek vysazovaný na podzim zasadím, naleju k němu kýbl vody a do jara se o něj nestarám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.11.2015 12:45

Co mě ale překvapilo, tak hluboké zastřižení kořenů...kdybyste si zašel koupit stromek do školky, tak byste zjistil, že takové kořeny mají všechny prodávané stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 11.11.2015 13:31

Co jsem kupoval předchozích 8 stromků, všechny měly podle téhle třešně kořeny delší a víc i těch vlásečnic. Jinak stromky co jsem sázel loni na podzim jsem v zimě také asi třikrát zalil a neuškodilo jim to.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 11.11.2015 13:42

Snad je poznámku k jemným kořínkům. U hrušně na semenáči žádné jemné kořínky nebývají a jestli je stromek v pořádku, ujme se i bez jemných kořínků. Jemné kořínky je takový mýtus. Jestliže je stromek celkově v pořádku, nepřeschlý, v drtivé většině případů žádné problémy s ujmutím nebývají. I po hlubším zastřižení. Už jsem to kdysi psal, dříve platila norma ČSN a podle té mohly být stromky 48 hodin nezaložené, třeba pohozené na poli. Stromky se i po tak dlouhé době bez problémů ujmou. Pochybuju však, že po této době jsou jemné kořínky ještě funkční a přesto sestromek ujme. Mimochodem, kdyby se ve školkách aspoň dodržoval limit 48 hodin, to by bylo dobře. Kolikrát je mají podorané a vyhozené ani nechci říkat jak dlouho. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 11.11.2015 15:27

Díky za reakci. Jen jsem měl strach o stromek, teď jsem klidný.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika