Vysadba kontajnerove stromceka



host - 252.217 (?)
10.10.2016 11:52

No toto asi odborníci nebyli. Spíš bych si typnul na Rycholvašky zahradní z pracáku.

U ovocného stromku jsem ale nikdy zatočené kořeny neviděl.

Kořeny se někdy opravdu narušují ale jen u přestárlých sazenic (např. pěstovaných 2 roky v malých kulatých květináčích kde již je většina zeminy vyplavena a kořeny se točí dokola). Toto se stává většinou u okrasných keřů.

Jak jse psal již jednou.

Takže Vám Rychlokvašky nasadili překvašené sazenize.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 252.217 (?), 10.10.2016 11:52

No toto asi odborníci nebyli. Spíš bych si typnul na Rycholvašky zahradní z pracáku.

U ovocného stromku jsem ale nikdy zatočené kořeny neviděl.

Kořeny se někdy opravdu narušují ale jen u přestárlých sazenic (např. pěstovaných 2 roky v malých kulatých květináčích kde již je většina zeminy vyplavena a kořeny se točí dokola). Toto se stává většinou u okrasných keřů.

Jak jse psal již jednou.

Takže Vám Rychlokvašky nasadili překvašené sazenize.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.233 (?), 10.10.2016 12:17

Mám okrasnou zahradu 800 metrů kolem rodinného domu, rostliny sázím občas, asi 20 let, stromky ovocné i okrasné.Pokud se jedná o čerstvě zakořenělé rostliny, kde bal není prorostlý květináčem, nechávám to jak to je.Někdy už jdou kořeny kolem dokola, někdy je dole taková plst.Tu vždy odstraním, kořenový bal rozruším a kořeny zkrátím, aby se mohly do stran rozrůstat.Nestává se mi, že by se něco neujalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 10.10.2016 12:21

Pre Konvalinku: Ak má bal zeminy drôtený alebo jutový obal, tak ten VŽDY pri sadení odstránim. Tiež sa pozriem ako bal s koreňmi pred sadením vyzerá. Ak je to konglomerát skrútených koreňov a je tam viac koreňov ako zeminy, tak to samozrejme "rozprestriem" a sadím v podstate ako bežnú vyorávku zo škôlky. Toto ale pri ovocných stromčekoch takmer nikdy nehrozí (ja mám skúsenosti najmä s nimi). Iné je keď si kúpite konifer ktorý bol v nádobe celé roky a korene sú tam skrútené ako hlava Medúzy. Takže tieto 2 situácie treba rozlišovať, najlepšie je použiť obyčajný sedliacky rozum.   IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.224 (?), 10.10.2016 12:40

Konvalinko, dělám to také tak, pokud je bal hodně prokořeněný, protože jsem zjistila, že při nerozvolněném stavu balu rostlina prostě kořeny do stran nevyžene a neroste. S ovocnými stromky zkušenost nemám, kupuji prostokořenné.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 10.10.2016 21:20

Je potřeba rozlišit jehličnany a listnáče. Jestli byly jehličnany pěstované v květináči a delší dobu nebyly přesazené, nové kořeny nedokážou prorůst přestárlé kořeny co jsou po obvodu. Je nutné bal porušit. U jehličnanů pravidelně přesazovaných se bal narušovat nemusí. Po obvodu je dostatek mladých, rostoucích kořenů. Jestli není, tak bal narušte. Musíte ještě poznat mladé, rostoucí kořeny. Bývají třeba špičky do běla, u tují třeba do žlutookrova. U listnatých keřů toto moc nehrozí a většinou rostou i bez narušení balu i u starších sazenic. Snad jedině u starých. Ovocné stromky bych vysadil vždy bez porušování balu.Tedy, píšu vše o rostlinách z kontejnerů, květináčů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika