Výsadba jabloní



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
19.12.2014 13:13

Do kýblu se vejde víc vody než na lopatu, nabrat hodně vody lopatou® umí jen ten nejšikovnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 193.108 (?), 19.12.2014 10:21

Nějaké stromky jsem sázel v druhé polovině listopadu, ale s těmi bochníky bláta... tak ty nosím na botách celý podzim, tím chci říci, že počasí pramálo souvisí s termínem sázení, si prostě nevyberete. Pokud bych měl co, tak to zasadím nyní, pokud bych to měl kupovat, zasadím na jaro. Hezké svátky

Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 20.12.2014 18:29

Meruňky, broskvoně bych už nesázel, ale jádroviny s lehkou myslí,klidným srdcem ano... furt lepší, než krechtovat.Výhledové mrazy nehlásí, takže Vážení přátelé s výsadbou jádrovin si pospěšte, protože čekám na svátky déletrvající deště a Vánoce na blátě.Teplomilné dřeviny s odlišnou dobou dormance jsou rizikem... křehké broskvoňové dřevo, časně se probouzející meruňky by případný hlubší teplotní šok v únorových mrazech nemusely vydržet.Takto podzimně vysazená meruňka mně už na jaře nevyrašila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 19.12.2014 9:24

Sice jsem nikdy nebo si nepamatuji, že bych sázel jabloně v prosinci (taky nejsou všude k dostání), ale zato jsem semtam sadil v podstatě v průběhu celé zimy, když nemrzlo různé keře, které jsem obvykle vymámil s někoho, kdo se během zimy zmínil, že se jich chce na jaře zbavit, tak jsem hned kul železo dokud bylo žhavé. No a dá se říct, že je jedno, kdy se to přesazuje a že se to ujme ať se přesadí kdykoli v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.12.2014 10:18

Tady nejde ani tak o to, jestli se v prosinci vysazený stromek ujme. Proč by se neujal? Spíš se ptám, jestli to má smysl v tuto dobu, kdy je v 16 hodin tma, povrch půdy blátivý, zadavatel nemá ani vykopanou jámy, stromky nejsou k dostání a jarní výsadbou čas neztratí.
   Před týdnem jsem sázel česnek. Nějak jsem to dřív nestihl ale podzimní výsadbu považuji za lepší. Přes záhon jsem v místě cestičky položil desky a chodil po nich. I tak se půda na kolík hodně matlala, tak jsem radši jamky po stroužcích nezahrabal, nýbrž zasypal pískem. Kdyby mi žena dala do ruky rýč a řekla, ať vykopu jámy, seženu stromky a zasadím je, poradil bych jí psychiatra a předčítal pohádku o 12 měsíčkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.12.2014 11:03

Je to tak, ne že by to nešlo, ale je to monkey byznys. Ostatně je i zajímavá změna struktury půdy. Babička říkávala "na podzim lžíce vody, kýbl bláta. Na jaře kýbl vody, lžíce bláta."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 19.12.2014 11:15

U nás se říká: Na podzim lžíce vody, lopata bláta. Na jaře lopata vody, lžíce bláta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.12.2014 13:06

...což je asi totéž.enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 19.12.2014 13:13

Do kýblu se vejde víc vody než na lopatu, nabrat hodně vody lopatou® umí jen ten nejšikovnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 19.12.2014 14:08

V roce 2011, 15.září, jsem z musu přesadil 10 ov. stromků a stejně tolik kěřů-vše ve věku 5-7 let. Po vsazení na nové místo -jámy jsem měl naštěstí už asi týden vykopané, jsem všechny listy ostříhal-přibližně v půli řapíku, všechno na jaře opuklo a stále se tomu dobře daří-jo a před první zimou jsem všechno nakopčil-ke keřům asi 2 kýble zeminy a ke stromům zahr.kolečka-na jaře rozhrnuto na zál.mísu. Toto uvádím jako příklad extrému, a to jestli je v kalendáři prosinec či březen není až tak důležité, papír snese všechno. Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.12.2014 14:20

Ale i úplné dřevo nabere lopatou víc vody než lžící.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika