Stříhání stromů



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?)
22.4.2013 10:13

Každý máme na "svůj" řez nějaký názor. Jen tak na ukázku jsem před chvíli ofotil stromek řezaný výchovně před rokem a jak reagoval. Skoro tak, že nemusím do něj letos zasahovat. Jenom jsem 2 mm seřízl staré rany a opět navoskoval. Obvykle ještě mám jinou zásadu. Před posazením do země ucvaknu nůžkami preventivně korunu do "rovnováhy" s kořenovým systémem a pak až posadím. Poté nožíkem doupravím. Ono jakmile zahrnu stromek už si nepamatuji na kořenový systém. Je-li bohatší a více vlásečnic se zachová, tak i habitusu mohu "povolit uzdu".


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 22.4.2013 10:13

Každý máme na "svůj" řez nějaký názor. Jen tak na ukázku jsem před chvíli ofotil stromek řezaný výchovně před rokem a jak reagoval. Skoro tak, že nemusím do něj letos zasahovat. Jenom jsem 2 mm seřízl staré rany a opět navoskoval. Obvykle ještě mám jinou zásadu. Před posazením do země ucvaknu nůžkami preventivně korunu do "rovnováhy" s kořenovým systémem a pak až posadím. Poté nožíkem doupravím. Ono jakmile zahrnu stromek už si nepamatuji na kořenový systém. Je-li bohatší a více vlásečnic se zachová, tak i habitusu mohu "povolit uzdu".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.4.2013 15:07

Reakce tohoto stromku na loňský řez je přímo ukázková, čili učebnicová.
______________________________________

(Osobně bych ale nyní ještě drobnou korekcičku udělal.  Ovšem je to věc názoru, že).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.98 (?), 23.4.2013 7:35

joj, tož to já bych řezal a ohýbal o 105, druhým rokem žádnou houštinu neberu, cíl mám zapěstovat silné kosterní větve.

Nevidím sice přesně kam prostorově větve směřují, ale takhle nějak bych to cca viděl: modré šipky směr ohnutí závažím, červené řezy a přerušované alternativní varianta zkrácení. Protože tam vidím asi 6 kosterních větví, ještě bych zvážil jejich redukci na 5, případně růst některé potlačil až v následujících letech.

A jak jsem psal, myslím škoda, že terminál nebyl ponechaný prvním rokem 40cm a na jeho konci už by byl základ 2.patra.

Nicméně toto je moje vize trošku daná dloudobými brigádními pobyty v Tirolsku, takže mám tendenci vycházet z koncepce vřetenových zákrsků, ale nepopírám, že existuje celá řada koncepčně odlišných řezů, které mohou vést v našich podmínkách ke stejným či i lepším výsledkům.

A teď klidně do mě ;-)

Daník


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika