Stříhání stromů



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
22.4.2013 15:07

Reakce tohoto stromku na loňský řez je přímo ukázková, čili učebnicová.
______________________________________

(Osobně bych ale nyní ještě drobnou korekcičku udělal.  Ovšem je to věc názoru, že).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 22.4.2013 10:13

Každý máme na "svůj" řez nějaký názor. Jen tak na ukázku jsem před chvíli ofotil stromek řezaný výchovně před rokem a jak reagoval. Skoro tak, že nemusím do něj letos zasahovat. Jenom jsem 2 mm seřízl staré rany a opět navoskoval. Obvykle ještě mám jinou zásadu. Před posazením do země ucvaknu nůžkami preventivně korunu do "rovnováhy" s kořenovým systémem a pak až posadím. Poté nožíkem doupravím. Ono jakmile zahrnu stromek už si nepamatuji na kořenový systém. Je-li bohatší a více vlásečnic se zachová, tak i habitusu mohu "povolit uzdu".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.4.2013 15:07

Reakce tohoto stromku na loňský řez je přímo ukázková, čili učebnicová.
______________________________________

(Osobně bych ale nyní ještě drobnou korekcičku udělal.  Ovšem je to věc názoru, že).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.98 (?), 23.4.2013 7:35

joj, tož to já bych řezal a ohýbal o 105, druhým rokem žádnou houštinu neberu, cíl mám zapěstovat silné kosterní větve.

Nevidím sice přesně kam prostorově větve směřují, ale takhle nějak bych to cca viděl: modré šipky směr ohnutí závažím, červené řezy a přerušované alternativní varianta zkrácení. Protože tam vidím asi 6 kosterních větví, ještě bych zvážil jejich redukci na 5, případně růst některé potlačil až v následujících letech.

A jak jsem psal, myslím škoda, že terminál nebyl ponechaný prvním rokem 40cm a na jeho konci už by byl základ 2.patra.

Nicméně toto je moje vize trošku daná dloudobými brigádními pobyty v Tirolsku, takže mám tendenci vycházet z koncepce vřetenových zákrsků, ale nepopírám, že existuje celá řada koncepčně odlišných řezů, které mohou vést v našich podmínkách ke stejným či i lepším výsledkům.

A teď klidně do mě ;-)

Daník


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika