Prosím o posouzení odrůdy jablíčka



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?)
17.10.2013 12:01

Dobrý den. Paní Mileno může mi sdělit jak jste s touto odrůdou za celé období spokojena. Včetně růstu stromu, ošetřování, střídavé plodnosti, velikosti, chutnosti plodů, jejich trvanlivosti a veškerých dalších informací . Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.170 (?), 17.10.2013 23:31

Zapomněl jste přidat název té staré odrůdy. Asi myslíte Řehtáč soudkovitý. Pokud si na něj dobře vzpomínám z dětství, tak ten na zde přiložených fotkách není určitě.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 18.10.2013 0:11

... nezapoměl, neuvedl jsem schválně. Pokud plody danou vlastnost nemají (neřehtají), nemůže se jednat o některý z méně typických klonů Vámi jmenované odrůdy. Vemte v potaz, že u starých odrůd se občas používalo i generativní množení a není to odrůda "standartizovaná registračním řízením".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.121 (?), 18.10.2013 6:01

O.K. Děkuji za vysvětlení.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.10.2013 15:32

Pane pod Javorovým, s Jonagoldem mi mluvíte z duše, i když s námi mnozí souhlasit nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MILÍNEK - (9) - 254.91 (?), 17.10.2013 10:37

Přikládámm další foto. Třeba pomohou. Zatím myslím, že ani jedna odrůda není ta, co pěstuji. Jablka dorůstají i ve shlucích lehce 10-30 dkg.

Milena

posouzení jablka
posouzení jablka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MILÍNEK - (9) - 254.91 (?), 17.10.2013 11:41

Po vašich příspěvcích si myslím, že jsem hledanou odrůdu našla v odrúdě Dublet. Splnuje vše, co je o ní napsáno a v době, kdy jsem ji zakoupila, byla novinkou. Ještě jednou díky Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 17.10.2013 12:01

Dobrý den. Paní Mileno může mi sdělit jak jste s touto odrůdou za celé období spokojena. Včetně růstu stromu, ošetřování, střídavé plodnosti, velikosti, chutnosti plodů, jejich trvanlivosti a veškerých dalších informací . Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MILÍNEK - (9) - 254.91 (?), 17.10.2013 13:01

Velmi-velmi velmi spokojená.Chut po celou dobu konzumace je stálá, vydrží (když je nesníme),tak lehce do dubnaStrom udržuji každoročním průklestem.Nechci mít vysoký vzrůst.Stříkám jarní oleokol, pak proti strupovitosti 1x a nakonec j, jak se zadaří tak vápníkem.My máme nedostatek vápna v zemi a tak se objevuje sem tam hořká skvrnitost.Plodí každoročně hojně.Posudte podle foto, které jsem dnes vložila..Mám je uskladněny pod skleníkem.Skleník je vyhlouben už pro tuto potřebu.Slouží téměř 15 let bez problému.Ještě pěstuji zvonkové, ale to se naprosto nedá srovnat chutí, ale vydrží téměř stejnou dobu.Takže spokojenost.

MILENA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.10.2013 13:24

A Miloši, jak Ty bys porovnal Dublet s podobnými kříženci, kupříkladu Jonagoldem nebo Jantarem (Golden Delicious x Jonathan, či Jonathan x Golden Delicious)? A to z hlediska podobnosti chuti, což je pro mě nejdůležitější parametr. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.10.2013 17:00

Podle mě se Dublet podobá Jantaru jentrochu kuželovitým tvarem, jinak ne.  Barvu má jinou, chuť taky. Jantar je sladší, Dublet je většinou menší,  kyselejší, méně aromatický, ale vydrží déle. Jonagold je úplně jiná liga. V dobrých podmínkách a letech jsou plody velké, výstavní, chuť harmonická výborná. V horších letech ale u mně zklame, navíc trpí strupovitostí, Kupodivu letos jsou plody velké a vybarvené (mám jen Jonagored), ale zatím jsem je nechutnal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika