Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?) 
29.3.2011 20:35, zobrazeno: 412613x

Zakládám novou diskusi, protože navázat na minulou je problém. U nás v Hradci Králové se brzo bude vyvíjet myší ouško, termín postřiku proti houbovým a živočišným škůdcům cca za 7 - 10 dnů. Letos to bude trochu dřív. Volím pro první postřik Topas + Dithane + Reldan.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.3.2011 21:04

Název nového vlákna je dost širokospektrální. Zahrnuje časové období od 1.dek. dubna do poloviny června. Jestli chcete řešit vajíčka svilušek a dalších škůdců, tak ten Reldan s olejem. Na padlí je, myslím, že i v HK čas. Proto by proti strupovitosti na začátek stačil nějaký kontaktní přípravek a Topas si nechte na příště. Azolové přípravky, aby jejich použití bylo efektivní, se používají když je vytvořena dostatečná listová plocha (od 1 cm2) a teploty nad 15°c.

Na květopase stačí až při zeleném poupěti.  Ostatní má čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 30.3.2011 20:05

Já jsem myslel obecně postřik proti právě nastupujícím škůdcům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.155 (?), 30.3.2011 23:13

mám dotaz- lze spojit postřik Oleoekolem proti přezimujícím škudcům se Syllitem, či Baycorem proti strupovitosti? U mě na zahrdadě to vypadá, že se termíny srovnají.Či mám raději volit časový odstup?

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 31.3.2011 18:04

Baycorem či Syllitem stříkejte až na myší ouško a zelené až růžové poupě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 31.3.2011 18:47

Baycor společně s Oleokekolem aplikovat lze, při řádném promíchávání i během aplikace. U Syllitu to tak jednoznočné není.

Když kdysi firma Rhone-Poulenc Syllit uvedla na náš trh, příliš doporučení ohledně jeho mísitelnosti neuvedla. Možná, že tam bylo varování před společnou aplikací s některými hnojivy.

Poté prodej Syllitu u nás měla zaevidován firma Agroaliance. Z té doby mám ve svých poznámkách, že se Syllit nesmí mísit s měďnatými přípravky, oleji a přípravky s úč. látkou Chlorpyrifos a Chlorpyrifos-methyl (což je jedna z úč. látek Oleoekolu) a hnojivy obsahujícími některé silné kationty.

Nyní je Syllit prodáván firmou Arysta a ta varuje před jeho mísením s příravkem Nurelle D, který obsahule úč. l. chlorpyrifos+cypermethrin. Přičemž chorpyrifos-ethyl je jenom jemnější izomer chlorpyrifosu.

Vím, že to je trochu složité, ale i tak použití Oleoekolu a Syllitu jako tank-mix nedoporučuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.155 (?), 31.3.2011 20:47

děkuji za radu, zkusím Oleoekol s Baycorem na myší ouško, Syllit dám na růžový poupě. Poté bych po květu bych užil Zato a na závěr s odstupem Zato+Baycor. Snad to bude letos stačit.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 3.4.2011 20:38

Tak už mám postříkáno na myší ouško: Reldan + Mythos + Topas. Hradec Králové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.4.2011 21:36

Velkopěstitelé zde v naší oblasti už obdrželi signalizaci na ošetřování proti květopasu (dle sumy efektivních teplot) a začínají ošetřovat.

Mně se to však ještě nezdá. Některé odrůdy u mne ještě nemají ani řádně vyvinuté myší ouško. I když denní teploty už několikrát překročily 17°, ošetřím až v pátek či v sobotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 7.4.2011 20:49

V Hradci Králové se mi vyvíjí růžové poupě na Idaredech /na ostatních zatím je jen myší ouško až zelené poupě/. Stříkal jsem nedávno, vyčkám vývinu "řádného" růžového poupěte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika