Nový stromek má moc drobných větviček - nechat či ustřihnout?



pirko - (49) - 187.37 (?)
21.3.2013 6:59

Že vyholují, znamená dlouhé větvě bez matiček a tím bez jablek. Vypadá to jako vrba.

Nenechte se znervoznět, je to Váš stromek a pro Vás. Máte řadu roků na jeho šlechtění, přírodě neporučíte i když byly a dosud jsou takovéto snahy od řady povolaných, nikoliv vyvolených. S pozdravem Libor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 40.108 (?), 20.3.2013 2:10

Nechte to tak, je to dobré. Něco nevyraší a vše bude jinak. Nic není na 100%. Ono obvykle vyraší poslední pupen, občas taky uschne, obvykle horní roste více atd. Takže s tím detailizmem v radách bych to nepřeháněl. V této fázi nahrazovat terminál mi připadá pomalu paranoidní. Nechte to tak, je vidět, že jste podstatu pochopil.    R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 20.3.2013 7:33

40.108: Zlatá slova, měla by se tesat. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 20.3.2013 9:31

To je holt častý úděl podobných internetových diskusí. Člověk si není jistý a tak se zeptá. Přijde první názor a rada - hurálaugh! Po chvilce druhá rada - ouha …indecision.  Pak rada třetí, čtvrtá,  …. á do háje frown!   Takže nakonec: zlatá vlastní hlava a vlastní rucecheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 3.223 (?), 20.3.2013 18:14

Připojuji se k doporučením nedělat násilné zásahy.

Můžete si pohrát s vyrovnáním kmínku vyvazováním do kolmé polohy, dobře působí i letní "řez", t.j. zaštipování nepotřebných výhonů. Tím bude stromek "krásnější", úrodnost se postará o ohnutí plodných větví. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pirko - (49) - 187.37 (?), 21.3.2013 6:59

Že vyholují, znamená dlouhé větvě bez matiček a tím bez jablek. Vypadá to jako vrba.

Nenechte se znervoznět, je to Váš stromek a pro Vás. Máte řadu roků na jeho šlechtění, přírodě neporučíte i když byly a dosud jsou takovéto snahy od řady povolaných, nikoliv vyvolených. S pozdravem Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.216 (?), 20.3.2013 23:33

Děkuji za podněty. Velmi mě pobavil a rozesmál příspěvek (pravdivý) pana Wimpiho.

Ale když je rad víc, někdy i vzájemně protichůdných (není tento případ) nějakou si člověk stejně nakonec vybere podle svého rozumu.

Nechám teď stromek na pokoji a budu sledovat, jak zareaguje na předchozí zásahy.  

Díky. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.169 (?), 21.3.2013 1:34

Zdrvím

Pokud si nejste jist tak Vám doporučuji, aby jste si zašel na ůzemní radu zahradkářú ve vašem okrese a ti vám poradí kontakt na instruktora, který by tomu měl rozumět. Nemusíte mít obavy tito lidé si za to neberou moc nebo nic to je na dohodě mezi vámi.

sadař vlada

P.S. učený z nebe nespad a jenom moudrý člověk přizná co neumí a nestydí se za to.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 21.3.2013 10:35

Nezlobte se na mne, letos by jsem to neřešil.Nechte je pro letošek normalně se ujmout seznamit se s prostředim, a upravu korunky řešte až v přištim roce, nebudete mit nic zmeškano.P.S. z těch drobnych větviček vam pojedou nejspiše hlavni kosterni větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.116 (?), 9.4.2013 15:21

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na radu - na mladé jabloni, 4leté, začaly loni růst větvičky tak, že na konci rovné větvičky se udělá takové jako očko, větvička roste jakoby kousek zpátky a pak se zase vrátí do původního směru, nevím jak to jinak popsat. Ještě jsem to nikdy neviděla, čím by to mohlo být? Děkuji za radu. Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.114 (?), 9.4.2013 15:45

Já měl možná podobný problém s lednoletými letorosty - viz foto. U některých těchto tenkých větviček došlo i k růstu v úhlu 180°opačně, aniž jsem cokoliv stříhal. Nějaký odborník mi tehdy řekl, že by to mohly způsobovat mšice. Možná zdejší odborníci to potvrdí nebo budou mít jiný názor.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika