Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?



Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?)
27.9.2017 20:03

Coxovku jsem nikdy nemel a taky me laka a podle fotek tise zavidim (mam jen roub, ktery zatim neplodil). Uvolnil se mne maly placek a mam v planu strom na M9. Budu tam mit jeste par starych odrud, nektere u nas nejsou moc zname. Docela se na te tesim

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 102.52 (?), 20.9.2012 23:37

P. Botička, pí Faltová, I ty nejvzácnější odrůdy se dostanou na trh. Podívejte se do podzimní/zimní nabídky fy Sieberz, je tam nabídka stronků červených jablek z vnějška i uvnitř odrůda Redlove Circe, Redlove Odysso. I firma Starkl nezůstala pozadu a nabízí Redlove Circe a Redlove Era. U obou firem si třeba trochu připlatit, nejsou zrovna levné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 21.9.2012 12:44

To hej, priplatit si treba, ale ze by ako uz bolo spominane uviedli aspon podnoz, to ich ani nenapadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 21.9.2012 20:26

 Sweet sensation je červená mutace Děkanky Robertovy.  Napadlo by vás vysadit Děkanku Robertovu? Asi ne, není u ní vyrobena ta správná marketingová omáčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.5 (?), 22.9.2012 16:40

Fytos nabízí pro podzim Baya Marisa, jablko s červenou dužninou, viděl jsem ho poprvé na výstavě v Plzni Bolevci. Minulou sobotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.226 (?), 22.9.2012 16:57

Schválně jsem se podíval, co se o tom kde píše a našel jsem tuto stránku - docela hezký přehled různých jablek s červenou dužninou. Na trh k nám jdou víceméně jen ty novější a taky za patřičnou cenu. Spíš by mě zajímalo, proč tomu tak je, resp. zda-li ty starší odrůdy opravdu za moc nestojí, nebo je to opravdu čistě jen marketingová záležitost. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.131 (?), 3.9.2015 16:20

Máme na zahradě stromy 2,kterým 50 let říkáme kočičák. Až jsem tu měla návštěvu z Kanady, tak ze strejdy b´vylezlo, že děda to věděl-že je to Sládě Adamovo... jsou to šťavnatá, moc dobrá a hodně sladká jablka... ten strom byl před 55 lety už velký...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 237.165 (?), 4.9.2015 13:09

Každý jen tu svou má za jedinou...

Kolik sadařů - tolik chutí! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 4.9.2015 15:18

Přesně tak. Každá nová odrůda někomu chutnala, zvláště tomu co ji vyšlechtil a proto jich tolik je. Osobně upředňostňuji jablka sladká, lehce navinulá, bez kyseliny a je jedno co je to za odrůdu!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.15 (?), 27.9.2017 19:21
Otázka z názvu tohto vlákna zrejme ani nemôže mať jednoznačnú odpoveď. Ako pre koho, ako kedy, ako kde... Pre mňa to bol pred 2 mesiacmi Desert, o 2 mesiace to zrejme bude Jonathan, o pol roka Admiral. Teraz, tu a momentálne je to ale jedna stará anglická odroda, ktorá je na fotkách. To niečo neuchopiteľné a nevysloviteľné, to niečo "renetovité", pri degustácii fascinujúco intenzívne tam jednoducho je. Her Majesty - Coxova reneta. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 27.9.2017 20:03

Coxovku jsem nikdy nemel a taky me laka a podle fotek tise zavidim (mam jen roub, ktery zatim neplodil). Uvolnil se mne maly placek a mam v planu strom na M9. Budu tam mit jeste par starych odrud, nektere u nas nejsou moc zname. Docela se na te tesim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika