Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?



Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 237.165 (?)
4.9.2015 13:09

Každý jen tu svou má za jedinou...

Kolik sadařů - tolik chutí! J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 102.52 (?), 20.9.2012 23:37

P. Botička, pí Faltová, I ty nejvzácnější odrůdy se dostanou na trh. Podívejte se do podzimní/zimní nabídky fy Sieberz, je tam nabídka stronků červených jablek z vnějška i uvnitř odrůda Redlove Circe, Redlove Odysso. I firma Starkl nezůstala pozadu a nabízí Redlove Circe a Redlove Era. U obou firem si třeba trochu připlatit, nejsou zrovna levné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 21.9.2012 12:44

To hej, priplatit si treba, ale ze by ako uz bolo spominane uviedli aspon podnoz, to ich ani nenapadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 21.9.2012 20:26

 Sweet sensation je červená mutace Děkanky Robertovy.  Napadlo by vás vysadit Děkanku Robertovu? Asi ne, není u ní vyrobena ta správná marketingová omáčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.5 (?), 22.9.2012 16:40

Fytos nabízí pro podzim Baya Marisa, jablko s červenou dužninou, viděl jsem ho poprvé na výstavě v Plzni Bolevci. Minulou sobotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.226 (?), 22.9.2012 16:57

Schválně jsem se podíval, co se o tom kde píše a našel jsem tuto stránku - docela hezký přehled různých jablek s červenou dužninou. Na trh k nám jdou víceméně jen ty novější a taky za patřičnou cenu. Spíš by mě zajímalo, proč tomu tak je, resp. zda-li ty starší odrůdy opravdu za moc nestojí, nebo je to opravdu čistě jen marketingová záležitost. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.131 (?), 3.9.2015 16:20

Máme na zahradě stromy 2,kterým 50 let říkáme kočičák. Až jsem tu měla návštěvu z Kanady, tak ze strejdy b´vylezlo, že děda to věděl-že je to Sládě Adamovo... jsou to šťavnatá, moc dobrá a hodně sladká jablka... ten strom byl před 55 lety už velký...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 237.165 (?), 4.9.2015 13:09

Každý jen tu svou má za jedinou...

Kolik sadařů - tolik chutí! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 4.9.2015 15:18

Přesně tak. Každá nová odrůda někomu chutnala, zvláště tomu co ji vyšlechtil a proto jich tolik je. Osobně upředňostňuji jablka sladká, lehce navinulá, bez kyseliny a je jedno co je to za odrůdu!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.15 (?), 27.9.2017 19:21
Otázka z názvu tohto vlákna zrejme ani nemôže mať jednoznačnú odpoveď. Ako pre koho, ako kedy, ako kde... Pre mňa to bol pred 2 mesiacmi Desert, o 2 mesiace to zrejme bude Jonathan, o pol roka Admiral. Teraz, tu a momentálne je to ale jedna stará anglická odroda, ktorá je na fotkách. To niečo neuchopiteľné a nevysloviteľné, to niečo "renetovité", pri degustácii fascinujúco intenzívne tam jednoducho je. Her Majesty - Coxova reneta. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 27.9.2017 20:03

Coxovku jsem nikdy nemel a taky me laka a podle fotek tise zavidim (mam jen roub, ktery zatim neplodil). Uvolnil se mne maly placek a mam v planu strom na M9. Budu tam mit jeste par starych odrud, nektere u nas nejsou moc zname. Docela se na te tesim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika