Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?) 
7.10.2009 3:50

jistě na mnoha místech, já se chystám do polského Těšína tam prý na tržnici. Ve skierniewicích mají všeho nejvíc a nejlepší, ale je to dost daleko, já tam jel z warszawy kdysi dávno, když ještě neznali ovocné zimolezy a ukazoval jsem jim je, ale oni si dělali výzkum sami.
 nakonec možná zjistím, že rajka neb lipno je lepší na chuť. V polsku prý taky mají placaté broskve, i nektarinky, ty mi moc chutnaly a ted teprv jsem zasadil pecky, to se musí na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.10.2009 7:04

Pro 85 133:
Fantazia byla před lety u nás velmi populární. Roste dosud v mnoha zahrádkách

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.234 (?), 8.10.2009 20:51

Pokud chcete opravdu chutnou jabloň tak to je Coxova reneta ale ta už pomalu mizí ze zahrad.Mám 2 stromy ještě po dědovi a jsou vynikající.Výborný je i Nonetitt(matčino) a sladká je Jadernička moravská-to by mohlo být to sládě-mam starý strom a už ho musí m naroubovat abych měl mladé stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 9.10.2009 8:40

Coxova byla kdysi pokládána za nejlepší jabko. Problém je, že dobrou kvalitu má jen v Anglii. U nás je problematická, do vyšších poloh ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 9.10.2009 10:04

souhlasím s předchozím příspěvkem, nejsem příliš vysoko a Coxovka mi moc nejde, navíc hnije doslova před očima. I nejvyzrálejší Coxovku v mé zahradě chuťově předčí  Šampion.
Jadernička moravská v posledních letech prožívá velký boom - lze koupit hotové stromky, nejnověji i na zakrslých podnožích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 9.10.2009 16:14

Taky jsem se musel nutit do názoru, že Coxova reneta je nejchutnější jablko všech dob.
   Ať je to jak chce, revolucí v amatérském pěstování jabloní bylo vyšlechtění Rubínu. Je to podle mě první, ne-li jediná odrůda, která i v nejabloňářských polohách a bez intenzivní agrotechniky přináší plody, velikostí, tvarem, barvou i chutí srovnatelné s nejlepšími profesionálně pěstovanými i dováženými jablky. Letošní úroda tomu dává plně za pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.48 (?), 17.10.2009 0:56

Souhlasím. Pěstuju 1x Rubín na M9 (omezená velikost zahrady) v 550m.n.m. 20km v dohledu od Pradědu, SSZ svah a nemůžu si ho vynachválit (když mi ho neočešou časté kroupy). Měl jsem 2, zanedbal jsem výměnu uhnilé opory a zlomil se přesně v místě naočkování :-(. Mívám tak bedýnku-2 jablek, které mi může kde jaký márket závidět. A ta chuť! :-) Rubín je č. 1. Ještě tak sehnat jeho červenou mutaci! Achjo...

Ještě mě kdysi uchvátilo Gaskoněho (omluva za komolení názvu), ale trpí dost hnilobou a nevím, zda-li by zvládl tvrdé klimatické podmínky a M9ku!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 17.10.2009 10:46

Červená mutace - Bohemia se prodává v každé školce. I žluté jsou k mání.  Sám ale marně sháním tmavočervenou mutaci Bohemia dark. Neví o něm někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.85 (?), 6.10.2012 16:50

Dobrý den,

a máte fotku?

Mat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 18.10.2009 18:12

Škoda, že se musíte k tomu přemlouvat nebo musel. Mám naroubovánu Coxovu chery, tedy krásně tmavočervenou mutaci této odrůdy, a musím říct, že za dva roky středně velká jablka, tvrdá jako kamen, ale po dojítí v garáži na nový rok a déle sladké jako med. Doslova cukr. Pravda nebyl toho ani košík, protože co víc chtít od několika tříletých roubů. Možná záleží na průběhu počasí na podzim, ale bylo to loni a předloni.Letos u mě bohužel zapracoval květopas. Zahrada 505 m n m.  Jestli je tato červená mutace odolnější než klasická Coxka to nevím. Kdosi mi říkal, že dneska pane, dneska už jen cestou rezistentů! Já jsem mu oponoval, že u mě hlavně vítězí chuť. Je fakt že bez postřiků není jablko prodejné.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika