Jak vyhlíží úroda 2013



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?)
2.10.2013 11:58

Dobrý den. Pane Pal'o je to nádhera opravdu pro potěchu oka. Člověk by se hned chtěl zakousnout do tak krásných jablíček. Chtěl jsem se Vás zeptat zda u Rozely provádíte postřik Ca. Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
MILÍNEK - (9) - 254.91 (?), 16.10.2013 12:21

Zakoupena pod názvem melodie.také jsem zklamaná a myslím si, že je to nesmysl.omyl se stane asi i ve školkách. Toto jablko ještě nechce do sklepa. Drží se stromu. Buh ví co to tedy pěstuji. Díky za reakci Milena

DALŠÍ ÚDAJNÁ MELODIE
DALŠÍ ÚDAJNÁ MELODIE
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.10.2013 13:34

Všiml jsem si v tomto vlákně Paľových fotek a musím říci, že jsou parádní. Paľo má v tomto směru co nabídnout a proč se dívat na zakalené fotky, když můžeme v současné době obdivovat jeho fotky konkurující například i samotnému panu Vlastimilovi. Nějaké dotazy od Paľa v souvislosti s jeho starými fotkami tady byly (např. prečo urážam nevinné jablká), ale myslím si, že i sám Paľo, je s touto kvalitou snímků spokojen. Holt když ho nikdo nepochválí, udělám to sám a vůbec ne nerad, jak by se mohl někdo domnívat. Opravdu pěkné a lákavé fotky stejně tak lákavých plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 1.10.2013 22:08

Máte pravdu pane Petře.Pan Pal'o je vemi zdatný ovocnář.Jeho krásné výpěstky mluví zavše. Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 209.41 (?), 2.10.2013 0:00

Zdravím pane Vlastimile a spolu s Vámi všetkých jabloniarov! Ďakujem za pochvalu, ale fotky sú dielom kvalitného digitálu. Dnes už prakticky všetci posielame do fóra ostré HD- snímky pre potešenie "ovocinárskeho ducha" a navodenie chuti aj príjemnej nálady. Pokiaľ ide o zdatnosť či pokroky v pestovaní jabloní, stále sa učím a nie som spokojný s výsledkami. Mojou srdcovou záležitosťou je interšpecifická réva. Záhradku nepovažujem za výrobný prostriedok určený na dopestovanie ovocia s minimálnymi stratami, ale ako kúsok prírody, kde spolu s manželkou relaxujeme. Preto si tento mikro- biotop vykrášlujeme a chránime rozumným a šetrným spôsobom. Príroda nám to opláca vo forme pekného a zdravého ovocia. Polovicu úrody jabĺk máme obranou, ostávajú Topaz, Braeburn, Pinova a Angold. Jesenné ostré slnko a chladné noci pomohli vyfarbeniu novo navrúbľovaných odrôd Lipno, Rozela a Red Topaz. Oberať úrodu je pastva pre oči a balzám pre dušu...

Rezistentná Rozela je veľmi úrodná.
Rezistentná Rozela je veľmi úrodná.
Celočervené plody s krehkou šťavnatou aromatickou dužninou boli donedávna snom väčšiny jabloniarov.
Celočervené plody s krehkou šťavnatou aromatickou dužninou boli donedávna snom väčšiny jabloniarov.
Žltá farba rezistentného Siria však neprekáža chuťovej aj pestovateľskej obľúbenosti.
Žltá farba rezistentného Siria však neprekáža chuťovej aj pestovateľskej obľúbenosti.
Vydareným potomkom Coxovej renety je celosvetovo pestovaná nerezistentá Gala. Plody a listy sú aj bez fungicídov čisté. Na jabĺčku vľavo vyrástol zo šupky
Vydareným potomkom Coxovej renety je celosvetovo pestovaná nerezistentá Gala. Plody a listy sú aj bez fungicídov čisté. Na jabĺčku vľavo vyrástol zo šupky "fúz".
Gala Schnitzer Schniga je farbou a žíhaním šupky podobná klonu Gala Imperial. Aromatická koxovková chuť stojí za pestovanie. Kyseliniek má výrazne menej ako aromatická
Gala Schnitzer Schniga je farbou a žíhaním šupky podobná klonu Gala Imperial. Aromatická koxovková chuť stojí za pestovanie. Kyseliniek má výrazne menej ako aromatická "koxovková" Pinova.
Pinova naštepená do triploidného Orionu na podložke M26 má asi o tretinu väčšie plody ako Pinova na MM104.
Pinova naštepená do triploidného Orionu na podložke M26 má asi o tretinu väčšie plody ako Pinova na MM104.
Rezistentné kríženie Lipno (Vanda x Rubinola) je nielen vzhľadovo príťažlivé, ale aj chutné.
Rezistentné kríženie Lipno (Vanda x Rubinola) je nielen vzhľadovo príťažlivé, ale aj chutné.
Chuťovo skvelý Topaz na MM104 už spieva svoju labutiu pieseň. Ešte tento mesiac ho nahradím Shalimarom alebo Merkurom.
Chuťovo skvelý Topaz na MM104 už spieva svoju labutiu pieseň. Ešte tento mesiac ho nahradím Shalimarom alebo Merkurom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 2.10.2013 11:58

Dobrý den. Pane Pal'o je to nádhera opravdu pro potěchu oka. Člověk by se hned chtěl zakousnout do tak krásných jablíček. Chtěl jsem se Vás zeptat zda u Rozely provádíte postřik Ca. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.10.2013 18:50

Také zasílám obrázky některých různě starých vřeten včetně Fragrance, kterou jsem letos přerouboval.
Chráničky na některých kmíncích nejsou , samozřejmě, kvůli zajícům, ale kočkám.  To vkládání obrázků mi jde špatně a dělám chyby. Obrázků původně mělo být více.

Admirál
Admirál
Admirál detail
Admirál detail
Blaník
Blaník
Diamant
Diamant
Fragrance
Fragrance
Fragrance
Fragrance
Fragrance Detail
Fragrance Detail
Goldstar
Goldstar
Goldstar
Goldstar
Melroze
Melroze
Sir Prize
Sir Prize
Starkresa
Starkresa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 2.10.2013 22:07

Dobrý večer pane Vinšálek. Máte krásnou úrodu. Chtěl jsem optat na odrůdu Admirál. Jak jste s touto odrůdou spokojen a zda provádíte postřik Ca. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 62.240 (?), 2.10.2013 22:44

Zdravím Vás pane Bakeši! Priznám sa, že v tomto roku som zanedbal nielen ošetrenie proti obaľovačovi (vlani mi zabral ekologický Biobit XL a Spintor), ale nestriekal som ani Wuxal Kalcium. Na Rozele rastnúcej na M9, ako vidíte na snímke, nedostatok kalcia nevidieť (jeden pehovitý plod z dvaciatich), avšak Rozela navrúbľovaná do Floriny na podložke MM106 mala prakticky kompletnú prvú úrodu znetvorenú. Myslím si, že bujnosť podpníka má na vznik tohto fyziologického ochorenia väčší vplyv ako samotný kultivar. Angold na Florine má horkú pehovitosť každým rokom. Zrejme ho opäť prevrúblujem, nevidím v opakovaných postrekoch kalciom na list výrazný efekt. U chutnej Rozely, podobne ako u Topazu, vidím jeden drobný nedostatok: krátke stopky pri zberu plodov často ostávajú na strome, čím sa na plodoch vytvára vstupná brána pre skládkové choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.10.2013 19:13

Sklidili jsme dnes Topaz a Goldstar. Utrhl jsem na zkoušku i jedno jablko Granny Smith, bohužel struktura dužiny se mi jevila dosti měkká, nebyla křupavá a nejsem si jistý zda se to ještě může změnit. Plody Granny jsou ze sluneční strany celkem nepěkně vybarvené.

Granny Smith
Granny Smith
Granny Smith zezadu
Granny Smith zezadu
Granny Smith
Granny Smith
Granny Smith
Granny Smith
Granny Smith
Granny Smith
Granny Smith
Granny Smith
Goldstar
Goldstar
Topaz
Topaz
Topaz
Topaz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 3.10.2013 20:48

Mirku,
asi pěstujete v teplé lokalitě. Takto krásně vybarvený Goldstar v této době. U mne bude k postupné sklizni asi za 14 dní. Granny Smith by letos u mě těžko dozrál do přijatelné chuti. Holovousy jsou ode mne cca 20 km, ale v podstatně teplejší lokalitě a ani tam jim letos dobře nevyzraje.

Pane Bakeš,
jak jsem uvedl u obrázku, Admirál jsem sázel loni na jaře- podnož M9. Je to velmi vitálně rostoucí odrůda. I po silném zakrácení po výsadbě nasadila několik květů. Ponechal jsem pouze dva květy a po odkvětu 3 plůdky. Ty však v černu shodila. Letos Admirál už kvetl relativně bohatě, opylení bylo velmi dobré. Něco shodil sám, něco jsem ještě protrhal.
 I přesto má velmi silné a dlouhé přírůstky, Trochu jsem začátkem července i stříhal. Násada květních pupenů pro příští rok je opět relativně bohatá.


Co se týče Ca. Do konce července aplikuji Wuxal Ca. Protože Wuxal Aminocal (tekutý chlorid vápenatý + safener + Zn v chelátu) se již nedodává ani 1 l balení, pouze 10 l kbelíky, u zimních odrůd jsem aplikoval potom 3% roztok Lamag Ca a potom 3x chlorid vápenatý. Poslední aplikace byla předevčírem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika