Jabloň - neduživá, světle zelené listy



host - 197.150 (?) 
12.7.2014 17:48, zobrazeno: 5823x

Dobrý den, mám jabloň, která vždy dobře prospívala. Až letos, po 7 letech, je taková neduživá, listy jsou světle zelené, některé napůl suché. Letošní přírustky max. 1-2 cm, nebo žádné (na vrcholcích větví je jen pár listů). Plody stromek má, ovšem také nic moc. Cca 6 metrů vedle je další jabloň (jiná odrůda) a ta je úplně v pohodě (tmavě zelené, husté listy, přírustky letos už i 20 cm...). Můžete mi prosím nědo říct, co té jabloni je? Můžu jí nějak pomoci? Zkusil jsem hnojivou zálivku - projevilo se to ale jen na trávě pod jabloní (zhoustla a rostla rychleji než ostatní). Jabloň na to nijak nezareagovala. 

Děkuji, Martin z Českých Budějovic

Detail jabloně
Detail jabloně
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.43 (?), 12.7.2014 21:07

Toto mi letos udělala Vanda. Na první pohled žádné viditelné mechanické poškození, ale listy světlé - do žluta s červenými okraji, nulové přírůstky - hnojivý mix nijak nepomohl. Dnes jsem koukal na patu kmínku - kůra změklá, houbovitá, nekrotizuje, dá se odloupnout - vypadá to na rakovinu. Podnož J-TE-E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.150 (?), 12.7.2014 21:22

Děkuji za info. Byl jsem se podívat na kmínek a je to přesně, jak píšete - kůra změklá, houbovitá a dá se odloupnout. Předpokládám, že to již nijak nezachráním, že? Nevíte, jestli na to samé místo můžu dát jinou jabloň, až tato zajde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.146 (?), 5.8.2014 3:19

Zdravím

Pokud můžete 100% vyloučit poškození stromku hryzcem nebo uhnilými kořeny tak Váš stromek trpí podvýživou nebo přemokřenou studenou jílovitou půdou.jestli je to půdou tak jí musíte kypřit a na jaře přihnojit ledkem. Je možná i nekroza kury, ale to by jste rozhodně viděl. V dnešní době zkuste krystalonem přihnojit postřikem na list třeba i smočit konvý celý stromek. Jestli na to zareaguje tak je problém ve výživě púdy.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika