Příspěvky uživatele - 26.43

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Letní jablka dozrávají, 20.7.2014 Obsahuje fotku
Jablečná sezóna začala - dnes sklizena Julie. Dobrá úroda, chutné plody, žádná chemie. Tato odrůda opět nezklamala. 
Předčasné modrání plodů švestky, 17.7.2014
Co dusík? Stává se, že při jeho nedostatku se plody snaží předčasně dozrávat, opadávat a slupka rychle ztrácí zelenou barvu. Značná zálivka může dusík vyplavovat.
A co vaše višně?, 16.7.2014
Proti monilii ošetřuji - letos jsem nějakým nedopatřením druhé ošetření vypustil a monilióza se objevila. Chytla pár konců větví, tak jsem je odstranil. Roste dál. Mám dvě staré višně (odrůda neznámá, plody dosti kyselé, možná semenáče?) - ty... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 15.7.2014
Minulý týden dosklizena Morellenfeuer - letos v chuti prakticky chyběla kyselost.
Očkování, 13.7.2014
Vyzkouším to.
Bergeron je nejlepší, 13.7.2014
Žatec (LN), 240 m n.m. Jenom doufám, že Bergeron je Bergeron. To už by mě piclo. Je pravda, že tam pár věcí nesedí.
Bergeron je nejlepší, 13.7.2014
Letos to je tak o 10-14 dnů posunuté dopředu.
Bergeron je nejlepší, 12.7.2014
Dnes zklizen zbytek (pár) plodů Bergeronu z toho, co nezmrzlo. Bohužel většina z toho, co na stromě zbylo, spadlo již zralé v minulých dnech. Zde jej sklízím poměrně brzy - společně s Lenovou nebo ještě před ní, což je zřejmě dáno, i přes pouze 20 m... celý příspěvek >
Očkování, 12.7.2014
Mně nevzchází semenáče moruší. Mám v okolí bydliště zdroj - starý "keřo-strom" velkoplodé moruše vklíněný v polorozpadlé zídce s velice chutnými plody, který bych rád přeroubovat, než navždy zmizí. Semena stratifikuji, žel ani jeden kus z těch na... celý příspěvek >
Jabloň - neduživá, světle zelené listy, 12.7.2014
Toto mi letos udělala Vanda. Na první pohled žádné viditelné mechanické poškození, ale listy světlé - do žluta s červenými okraji, nulové přírůstky - hnojivý mix nijak nepomohl. Dnes jsem koukal na patu kmínku - kůra změklá, houbovitá, nekrotizuje,... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika