Hnojení



Tomša - (12) - 252.183 (?) 
1.1.2013 12:01, zobrazeno: 7989x

Milí zahradníci. Letos (2012) jsem nesklidil ze svých 15 ti jabloní ani jeden kilogram. To mi vnucuje otázku, jestli nepohnojit a jak a kdy a čím?

Měl bych k dispozici koňský hnůj.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 22.251 (?), 1.1.2013 12:59

Koňský hnůj je jistě vynikající, problém bude v dopravě. Já si pro hnůj jsem schopen dojet v okr.Praha-východ, jinak je nerentabilní a je pro mě lépe se věnovat kompostům.

A hlavně přeji všem přispěvatelům hodně zdraví a štěstí v boji s mrazy v roce 2013 a ve všech dalších letech. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 1.1.2013 15:28

Pohnojením asi nic nepokazíte, byť si myslím, že neúroda nebyla způsobena absencí živin, nýbrž jarním mrazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.10 (?), 2.1.2013 11:46

Nie som si taký istý či hnijiť akýmkoľvek hnojom.

Je to dusík, ktorý podoporuje horkú pehovitosť u jabloní.Je veľké množstvo odrôd, ktoré sú náchylne na pehovitosť tak radšej hnojím na plod na jeseň- síranom draselným, alebo by to chcelo nejaké hnojivo na báze fosforu, ktorý údajne podporuje kvitnutie.

Proti pehovitosti sú tekuté hnojivá no mne sa osvedčilo, keď po bielení vápnom spodok vylejem pod stromy ktoré sú náchylné napr. Vanda, a nepozorujem nejaký výskyt horkej pehovitostiyes

Medzi rečou či medzi písmenkami Prajem všetkým nám, ktorý máme radi stromy a na nich plody, aby sme v zdravi a v pohode mohli sa venovať tak ušľachtilej činnosti ako je pestovanie ovocných stromov. Veľa zdravia a veľa bohatej úrody priatelia!

          S pozdravom ovocinár Hobista

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 7.1.2013 13:05

Na zahradě mají některé jabloně i dnes 7. ledna vrcholové výhony s polo-zelenými listy. Může to být vlivem přílišného hnojení dusíkem nebo je to u některých pozdních odrůd normální? Budou případné rouby z těchto výhonů dostatečně vyzrálé? Děkuji za odpovědi.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 7.1.2013 13:29

Normální to patrně není. Je-li to způsobeno přehnojením dusíkem, to si netroufám hádat. Jestli budou rouby vyzrálé, to nevím, ale pokud nezmrznou, půjde s nimi jistě roubovat a měly by se i ujmout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 7.1.2013 13:41

Zelené listy po vánocích občas pozoruji. Teď je máme taky, třeba na růžích, loni jsem to měl na zlatých deštích. Já myslím, že zelené listy dlouho zůstávají na výhoncích větvičkách, které vyrostly až pozdě v létě nebo na podzim.  Z toho plyne, že moc vyzrále nebudou a nejspíš zmrznou pokud budou větší mrazy. Aspoň tak to mám vypozorované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.2 (?), 7.1.2013 16:55

U nás to dělá sloupovitá Starcats. Odpozorováno na dvou stromcích, loni když jsem sázel i letos. Zelený vrcholek loni normálně rašil. Letos je špička opět šedozelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.10 (?), 22.1.2013 10:43

Klasické přírůstky během druhé mízy, která přichází od konce července. U jabloní to není tak časté, nejčastěji to vídám u slivoní štěpovaných na myrobalánu, v období intenzivního růstu. Pletivo většinou nevyzraje tak jak bych si představoval- proto ty zelené listy- řeším to v období vých. řezu zakrácením do dřeva vyrostlého klasicky v jarním období. Když stromek začne přicházet do plodnosti, růst se sklidní a víceméně přírůstky během druhé mízy přestanou.  Na příp. rouby bych použil jen spodní části výhonů- ty s jarním dřevem.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.210 (?), 20.1.2013 20:56

Jeden můj známý si také na to stěžoval. Následující rok jsem mu předvedl proč se tak děje. Téměř v každém květním pupenu byla larva květopasa, když jsem mu to tvrdil, tak mi nevěřil a tím se ošidil o další sklizeň.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika