Golden Delicious a Golden Delicious Reinders



Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 141.57 (?)
21.11.2014 17:04

Loni jsem měl Florinu drobnou. Letos jsem důsledně protrhal, nechal dozrát a sklízel jsem ji jako poslední v půlce října. Plody slušné velikosti, zatím konzumně nedozrála, tak jsem zvědav na chuť, loni byla ucházející. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 21.11.2014 8:30

Letos to je poprvé. Ale když jsem ji koštoval při sklizni, našel jsem i jedno jablko trochu sklovité. A taky je teplo. Ve skladu mám 10°C. A divně roste. Nepodařilo se mně pořádně vypěstovat terminál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.11.2014 8:49

Já jsem odrůdě Florina vyčítal ještě nestejnou velikost plodů s množstvím drobných. Taky se mi moc nelíbí její růžová barva. Ale k růstu a plodnosti výhrady nemám. Prolomení rezistence jsem nezpozoroval. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 141.57 (?), 21.11.2014 17:04

Loni jsem měl Florinu drobnou. Letos jsem důsledně protrhal, nechal dozrát a sklízel jsem ji jako poslední v půlce října. Plody slušné velikosti, zatím konzumně nedozrála, tak jsem zvědav na chuť, loni byla ucházející. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 21.11.2014 18:20

Golden Delicious Reinders som mal 3 roky nenadchol ma 2 roky to ma za sebu, momentalne v celom svete sa zblaznili do jablka Opal vychvaluju ho do neba skoro všade sa ho snažia vysadzat.

Opal
Opal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 21.11.2014 19:57

Mě zase, jak jsem už na fóru zmínil, nijak zvlášť Opal nenadchl. Možná, že potřebuje víc tepla. Jinak nevím. Střížovice ho mají v Americe patentově chráněný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.10.2015 14:37

Zdravím všechny příznivce starých elitních odrůd. Dobrý den. Máte pocit, že teplotně příznivé léto přálo kvalitě některých náročných odrůd? Stejně jako jiní, tak i já jsem nikdy moc nevěřil na deklarované příchutě odrůd v atlasech. Také Golden dokáže být snad jen výjimečně výborný, ale banánovou příchuť, jak o ní někteří mluvili, jsem nikdy nepoznal ani u těch plodů z dovozu. Dnes jsem ale sebral pod stromem tři hodně žluté Goldeny a u jednoho a částečně i u druhého tam opravdu jakási "banánovitost " byla znát. Docela potěšující objev, i když možná jen zcela náhodný. Mám moc rád staré odrůdy, protože zvláště ty elitní dokáží leckdy příjemně překvapit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.10.2015 16:56

Mně Golden Delicious plodí střídavě. Letos byla nadůroda a kvalita horší. Protrhával jsem, ale málo, protože ženským se to zdálo hodněangry. Ale ty s načervenalým líčkem jsou výborné, možná i banánovéwink. Vloni bylo jen asi 15 kg a byly velké i chutné. Letos kg 70.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.10.2015 22:29

O banánové příchuti odrůdy GOLDEN DELICIOUS se zmiňuje již Vaňkova lidová pomologie z roku 1935 slovy: Dužnina jest smetanově žlutá, velice jemná, dosti šťavnatá, hojně protkaná stříbřitě bílými nervy. Rozplývá se, chuti jest výborné, sladce navinulé, přitom silně muškátově aromatická, s příchutí banánu.

Kdo by netoužil vypěstovat místo všelijakých deklarovaných rezistentních náhrad a napodobenin vysoce kvalitní Goldeny, se svojí starobylou originální chutí. Degustace takových plodů se pak stane pravým ovocnářovým svátkem. Mám na mysli plody již mírně na stromě žloutnoucí, dobře vyzrálé, ne žádné zelené podtržence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 250.146 (?), 19.10.2015 23:00

Tento rok som mal moznost nekonecne ochutnavat tuto odrodu, v plnej zrelosti priamo zo stromu, prvotriedne krasne zlte s cervenym lickom. Musim povedat ze fakt vynikajuca odroda pokial ide o chut, plodnost a trh no ked si spomeniem na tych asi 40 postrekov aplikovanch pocas roka...

Ale musim povedat ze taky Opal v plnej zrelosti mi chuti teda viacej, a to neberiem do uvahy ze postrekov potrebuje omnoho menej, nebolo by to fer porovnavat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.10.2015 23:19

Zdravím do Švajčarska, pán P.Z. Tak v letošním roce je i na Goldenu strupovitost minimální a to nevídaně. Co se pamatuji, tak jsem jen doplňkově stříkl na Goldeny Talent + Dithane, když jsem v květnu stříkal proti strupovitosti meruňky a broskve. To je vše. Byl taky dosti suchý rok, takže houbové choroby tolik neřádily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika