Golden Delicious a Golden Delicious Reinders



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
20.11.2014 23:19

Nechci dělat, KUKY, Florině obhájce, taky se s ní budu asi po 15 letech loučit, ale projev Vašich Florin je určitě výjimka. U mě se to nikdy nestalo, zato mi dost často nedozrála ani do začátku listopadu. Letos kupodivu ano, dokonce ji ani nenapadla sazovitost. Jako by se doslechla, že má namále... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.10.2014 13:22

Zvláštní. V dobách, kdy jsem Goldeny pěstoval, byly 28. října obvykle ještě na stromech a začínaly se trhat. I tak se sklízely ne zcela dozrálé tvrdé a sladkokyselé. Ve sklepě pak Goldeny brzy dozrávaly a vadly, takže jejich udávanou skladovatelnost do dubna jsem nikdy nedosáhnul. Přitom kamarádům z teplejších poloh vydržely Goldeny podstatně déle, zatímco jiné odrůdy (Idared, Rubín, Jonalord, Spartan) za trvanlivostí těch mých zaostávaly. Vysvětloval jsem to tím, že dobré skladovatelnosti dosáhnou Goldeny jen dobře vyzrálé. Na rozdíl od jiných - Coxovy, Spartana, Melodie, Smiřického (nově Blaníku), které je třeba pro delší skladování podtrhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 28.101 (?), 28.10.2014 14:23

Já trhám Goldeny asi hodně zralé, žluté (některé povedené mají i načervenalé líčko) ve fázi, kdy začínají padat (pak to ale musí být fofr, jinak jsou všechny najednou dole). V TV ukazovali, že je ve stejných podmínkách trhali asi o 15 dnů dříve. Byly zelené. A také vadnou. Idared sklízím co nejdéle (letos je už sklizený cca 5 dnů). Vybírám jen kvalitní, vybarvené plody. Nevadne a ještě v květnu je docela jedlý (na štrůdl). Nemám nejlepší skladovací podmínky (venkovní dřívější prádelna). V zimě někdy musím temperovat na chloupek nad nulu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.10.2014 19:12

Idared sklízím co nejdéle...

Vy budete KUKY asi zez Plzně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 28.101 (?), 28.10.2014 19:52

Tak... co nejpozdějc??? wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.10.2014 20:05

Tož ba že....laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 28.10.2014 22:51

Jsem sice z HK, ale plzeňské geny mám!  Ale. Začínáme jíst Karmínu a ochutnáváme Topaz. Gold Bohemia byla snědená už v září. Fakt zbyde jen ten Idared. To není špatným uskladněním, je teprve začátek skladovací sezóny. Podtrhávat??? A tak ještě vysadím Najdared!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.10.2014 23:06

Fakt divné. Já jsem ochutnával Rubíny. Ty, co jsem sklízel před měsícem, už docházejí k jídlu, ty sklizené před pár dny se sice jíst dají, ale jsou ještě tvrdé a v chuti příliš převažuje kyselé nad sladkým. Rubín tak patří k odrlůdám (a je jich víc, podzimní skoro všechny), kterým se podtržením skladovatelnost naopak zkrátí. Je to taky tím, že skladovací prostory jsou v tuto dobu teplejší než venkovní prostředí. To jsou možná důvody Vaší zralosti Karmíny a Topazu. Roli může hrát i horší cirkulace vzduchu na skládce. Neodvětraný etylén dozrávání akceleruje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 28.10.2014 23:18

Ale jsou tam teprve pár dnů a větrám fest. Gold Bohemii jsem otrhával nadvakrát. Ty méně vybarvené a menší plody pak nešly utrhnout (zhruba po třech týdnech po sklizni prvních). A šly rovnou do moštu (mizerná chuť).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 20.11.2014 20:24

Včera jsem ochutnal Florinu. Letos měla poprvé více jablek (asi 20 kg). Docela nemilé překvapení: Srajdovitá, hnědnoucí dužnina v každém druhém velmi pohledném jablku. Přezrálá zimní odrůda v listopadu... Má to spočítané. Idaredest je na cestě!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.11.2014 23:19

Nechci dělat, KUKY, Florině obhájce, taky se s ní budu asi po 15 letech loučit, ale projev Vašich Florin je určitě výjimka. U mě se to nikdy nestalo, zato mi dost často nedozrála ani do začátku listopadu. Letos kupodivu ano, dokonce ji ani nenapadla sazovitost. Jako by se doslechla, že má namále... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika