Co právě sklízíte?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.1 (?)
22.8.2011 22:54

Mantety, Julie, Hany, Milady i Český ráj jsou už přezrálé. Ještě se dají sklízet Discovery. Mio, Nela. Jedničkou je Krasava, zajímavý je i Jakob Fischer (asi největší jablka na zahradě). Ze starších nadchází čas Grávštýnů a Biesterfeldských renet. Studené Svitavsko

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 18.43 (?), 4.8.2011 22:28

Dobrý večer, třetí týden sklízím Průsvitné. V letošním roce jsem z něho fakt překvapena a nadšena. Strom je obalený a má skutečně plody velké a střední velikosti-to se mi ještě nestalo. Brala jsem to probírkou a jablka nestačila vůbec zmoučnatět, chuť mají krásně navinulou a pěkně chroupou. A vypadá to, že hned navážeme sklizní Discovery a Miu. Diskovery se letos nepředvedla, plodů má méně než obvykle, Mia pro změnu i přes eliminaci plůdků zase plodí moc-měla jsem to víc probrat-a plody má drobné. Uvidíme jaké budou oba druhy chuti. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.250 (?), 4.8.2011 23:34
Úplne prvé jabĺčka, minim.týždeň pred Priesvitným, sme u svokra oberali z jabloní Stark Earlist. Aj toto jablko je v prvej fáze šťavnaté, silno voňavé a s krásnym ružovým líčkom. U mladých stromov boli plody dosť veľké. Po desiatkach rokov sa živiny vyčerpali, drevo zostárlo a ani nové konáre po zmladení neprinášajú také ovocie ako na začiatku. Sice rovnak chutné, ale drobné. Zmúčnatieť často ani nestačili, prvé jablká sú vzácne... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 5.8.2011 1:07

Asi před týdnem jsem sklidila Dimu. Měla letos sice jen 4ks (mráz v květu), ale pěkné a voňavé.           Lída

Dima
Dima
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 6.8.2011 11:16
Včera jsem sklidil odrůdu jablka Hana (na roubu byl zatím jediný velký plod 70 mm). Nechám ji týden uležet a pak ochutnám. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 7.8.2011 11:55
Průsvitné letní ale dost hnijí. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.18 (?), 22.8.2011 16:55
Včera sklizeno jablko Ametyst - první plod na mladém stromku. Plod je střední velikosti, celoplošně vybarvený, ojíněný. V pomologii jsem se dočetl, že konzumní zralost nastane, když ojínění zmizí, takže s ochutnáním počkám. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.253 (?), 22.8.2011 20:58

Mám sklizenu Julii, Mantet-výborné jablko, šťavnaté voňavé, Ametyst jsem sklidil předminulý týden, menší jablka, ale všechny stejné velikosti, krásně ojíněné, chuťově výborné až tak týden a více po sklizni.Teď jsem začal sklízet Delikates-velké voňavé a šťavnaté jablko velmi dobré chuti.Má ale jednu nectnost a to je krátká stopka, takže se plody vytlačují.Jižní Morava 172m/nv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.1 (?), 22.8.2011 22:54

Mantety, Julie, Hany, Milady i Český ráj jsou už přezrálé. Ještě se dají sklízet Discovery. Mio, Nela. Jedničkou je Krasava, zajímavý je i Jakob Fischer (asi největší jablka na zahradě). Ze starších nadchází čas Grávštýnů a Biesterfeldských renet. Studené Svitavsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.18 (?), 30.8.2011 21:37
Tak jsem otrhal asi 3/4 jablek Akane, ty zastíněné ještě chvíli ponechám dozrát. Plody jsou tradičně každoročně pěkně vybarvené bez strupovitosti (žádný postřik), ale plody jsou pouze střední velikosti. Lokalita : 230 m n.m. Vyškov, střední Morava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.80 (?), 30.8.2011 22:02
Ja som dnes obral 4debničky James Grieve(Žilinsko),dosť sú kyslé a dosť bolo červivých a hnilých, oberám len tie najkrajšie, ostatné hádžem na zem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika