čistecké lahůdkové



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?)
2.12.2014 21:55

ano, je to chlouba celého Křivoklátska,(původ), hojně se pěstuje a ačkoliv nejsem zrovna jablečný, Čistecké lah.je pro mě vítěz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10129) - 70.240 (?), 2.12.2014 21:37

Dnes jsem konečně ochutnal Čistecké lahůdkové. Musím uznat, že se opravdu jedná o totální lahůdku. Jedno z nejchutnějších jablek vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 2.12.2014 21:55

ano, je to chlouba celého Křivoklátska,(původ), hojně se pěstuje a ačkoliv nejsem zrovna jablečný, Čistecké lah.je pro mě vítěz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 3.3.2015 18:37

Z Čistecka opravdu nejsem. Ale rouby jsem získal roku 1983 z Petrovic u Rakovníka, což je od z Čisté asi 7 km. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.227 (?), 9.11.2015 19:47

Je s podivem, že Čistecké lahůdkové, nepoužili šlechtitelé do šlechtění jako donor skvělé chuti. Co by třeba udělala kombinace Opal matka x Čistecké otec. Nebo Matka Rosela x Čistecké otec x matka Angold pro vnesení jiných genů resistence?  Vždyť podobnou cestou tedy za použití staré odrůdy vznikla podzimní chuťovka Lotos (z odrůdy Otcovo), čímž se vymyká většinovým kombinacím Golden x Rubín, nebo Golden x Coxova, nebo Topaz x Golden a jiné stálé kombinace Rubínů a jejich mutací nevyjímaje. 

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.17 (?), 2.2.2016 22:56

Dnes jsem byla na zahradě pro rouby čisteckého. Chci ho naroubovat na chatě v JČ. Zahradu mám v Plzni. Trochu mne překvapilo v diskuzi, že trpí silně strupovitostí. Ani bych neřekla, ale možná je to tím, že jabloň stojí v níže položené straně zahrady a je dost ve stínu. Jablka nejsou vybarvena tolik do líčka, ale chuťově jsou senzační. A také vůbec nepoužívám chemii. Možná na chatě to bude jiné, protože podnož na níž budu roubovat je naopak na stráňce a na sluníčku. Ale i v případě strupovitosti mi to pro moje potřeby nebude vadit, protože je to jen vada na kráse, nikoli na chuti.

Dodnes mne mrzí, že jsem nevzala rouby z třešně, kterou otec před drahně lety porazil. Nikdy se nedopátrám, co to bylo za odrůdu, snad někdo z tohoto fóra by věděl. Třešeň byla mohutným stromem, vždy plody byly nahloučenny v trsech po 5-12 tmavočervené barvy s tenkou slupkou ale plně šťávy a silně sladké chuti. Milovaly jsme je jako děti zejména proto, že jsme nesměly na třešně pít, takže tyto nahrazovaly nám vodu..

 Hodně úspěchů s čisteckým přeje Eva z Plzně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10129) - 196.17 (?), 9.9.2021 10:02

Bude to Čistecké lahůdkové, co myslíte.

Čistecké lahůdkové na roubech?
Čistecké lahůdkové na roubech?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 9.9.2021 10:48

Petře, chybí už jen líčko-snad je to aktuální foto z vyšší polohy? Tady u mě na Hané by už to jablko bylo zpola sežranécheeky-i pro sklon k červivosti a padání. Bohužel jej nevlastním, ale stále po něm toužím-je líbezného vzhledu a báječně, originelně voní a chutnákiss!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10129) - 70.240 (?), 9.9.2021 19:56

Na některých plodech trochu té růžové je. Mám roubek už pár let i v Pardubicích, ale často na plody zapomenu a jsou pak už moučnaté, ale jinak je to stará americká chuťovka, takže záměna by se měla poznat,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10129) - 70.240 (?), 28.9.2021 10:50

Poštovní schránka na rohu ulice není jen nějaká lecjaká věc, a ty nevybarvené, málo lákavé plody, nebudou také jen nějaké obyčejné zelenáče. Jedno měkčí jablko dává již tušit, že se opravdu může jednat o PRINCEZNU LUISU (Kanada 1860) nebo-li Čistecké lahůdkové. Velice rád Vám, pane SPCH, pošlu rouby. cheeky

Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 29.9.2021 7:41

Pane Petře z Pardubic, tak jsem si po dlouhých létech a s daleko větším zaujetím přečetl cosi o modrém teleportačním zařízení, kterému zvoní hrana jako nedávno telefonním budkámfrown. Jak asi ta třídenní stávka pracovníků Pošty dopadnecool?... Rezultát: Básník Jiří Wolker měl jako já cosi společného nejen s Prostějovem, ale i s ovocnářstvím-škoda, že mu nebylo dáno pobýt na Světě délecrying. Vaší šlechetné nabídky ohledně halózek z jabloně mimořádných kvalit si nesmírně vážím a s radostí ji kvituju. Jen přiznávám svou neznalost jak se na lopatě sedí-tedy jak sdělit adresu, kontakt-tak, aby byly splněny požadavky, nároky současné doby na tzv.GDPR? V případě realizace transakce se zachovám, jak my tady na Moravě běžně říkáme win-win, tedy ping pong, prostě pošlu obratem jakési ocasnéwink. Mimořádně popravdě SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika