Zakoupené hrušky



host - 59.254 (?)
25.10.2012 10:32

Ahoj Petře a ostatní. Přihodím foto z konce srpna, snad se dobereš odrůdového složení Tvých zakoupených plodů. Stromky mám ze Střílek na MA. Letos první úroda, velice slušná na 2.sezonu od výsadby. A to jsem redukoval, vč. redukce od obalečů. Zatím jsem chutnal jen červivé + skonzumoval Moravu (asi 8 obřích plodů) - dužnina velice šťavnatá, bez výrazného aroma, ale příjemná, plody obří, hladké, bez strupovitosti, kterou mi trpí Lucasova i Boscova (nebo sazovitost?). Jedl jsem je ještě v ne úplně konzumní zralosti, zač. října. Mám radši tvrdší plody. Foto bohužel jen z půli srpna. U fotografií není změněn poměr stran. Plod Moravy není úplně typický. Janu nelze zaměnit. Fotky Eriky jsem zašantročil. Pokud si udělám o víkendu čas, nafotím uskladněné plody (až na Moravu, ta je fuč). Nejplodnější: Bohemica, Morava. Zdraví Mittwoch

Morava
Morava
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 59.254 (?), 25.10.2012 10:32

Ahoj Petře a ostatní. Přihodím foto z konce srpna, snad se dobereš odrůdového složení Tvých zakoupených plodů. Stromky mám ze Střílek na MA. Letos první úroda, velice slušná na 2.sezonu od výsadby. A to jsem redukoval, vč. redukce od obalečů. Zatím jsem chutnal jen červivé + skonzumoval Moravu (asi 8 obřích plodů) - dužnina velice šťavnatá, bez výrazného aroma, ale příjemná, plody obří, hladké, bez strupovitosti, kterou mi trpí Lucasova i Boscova (nebo sazovitost?). Jedl jsem je ještě v ne úplně konzumní zralosti, zač. října. Mám radši tvrdší plody. Foto bohužel jen z půli srpna. U fotografií není změněn poměr stran. Plod Moravy není úplně typický. Janu nelze zaměnit. Fotky Eriky jsem zašantročil. Pokud si udělám o víkendu čas, nafotím uskladněné plody (až na Moravu, ta je fuč). Nejplodnější: Bohemica, Morava. Zdraví Mittwoch

Morava
Morava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 25.10.2012 10:33

Bohemica. Mittwoch

Bohemica
Bohemica
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 25.10.2012 10:35

Jana. Mittwoch

Jana
Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.10.2012 17:42

super! no na Bohemicu jsem zvedav-je to jedna z odrud, kterou jsem si vybral ve vetsim mnozstvi, tak snad nezklame:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 25.10.2012 21:00

Nevzpomínám si, že by moje Bohemica měla někdy plody s červeným líčkem. Ale už jsem též člověk zapomnětlivý.

Tvar plodu Bohemici na obrázku Mittwocha je pro ni typický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.10.2012 21:25

myslim, ze nekdo tady na zahrada.cz take daval foto Bohemiky a mela rovnez licko, mozna vice oslunena cast..

mozna by me zajimalo to, kdy vam zraje tato odruda plus nadm.vyska dane lokality.. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 26.10.2012 20:40

Nadmoř. výška je u mne cca330 m. Ale hrušeň je na studeném stanovišti, částečně zastíněném, slunce jen dopoledne a podzimní, nízké, sluníčko má tak na 3-4 hod.

Pěstuji jako štíhlé vřeteno do 3m výšky. Sklízím v 2. pol. října, letos to bylo 21.10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.10.2012 21:12

Václave, mohu Vás tímto poprosit o fotky Vašich hrušní? Docela by mě to zajímalo, navíc, máte skoro prakticky stejnou nadm.výšku jako já, i když s rozdílnými slunečními poměry. Předem děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.10.2012 21:34

Tvarově ta Morava zase o tolik rozdílná není, oproti Míťovým fotkám (fotce). V současné době už hniličkuje, takže končí. Nebyla špatná, ale ani kdoví jaká. Příchuť žádná, na osvěžení možná vhodná. Dužnina byla šťavnatá a máslovitá. Ale taková Konference má při velmi jakostní dužnině plnější chuť. De to, ale dře to. A jestli to vůbec Morava je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.11.2012 13:43

Umísťuji slíbené fotografie Bohemici. Barvy se příliš nepovedly, plody jsou sytě zelené a občas má některý nádech červeného líčka. Toho jsem si dříve nevšiml, protože hrušky nekonzumuji.
Bohemica mi plodí ve shlucích, a proto nádech červeného líčka je jen na osluněných plodech.

Bohemica
Bohemica
Bohemica detail
Bohemica detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika