Vonka



host - 165.5 (?)
6.10.2020 21:03

Zdravim. Tento rok mi prvy krat zarodila Vonka (ma asi 7 rokov) ma celkom dost peknych plodov. Ked dozreju dam vediet ako chutia. Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 25.12.2016 22:36

Poslední Vonky dnes konzumované nejevily již známky nepříjemné natrpklosti, ale zdály se naopak přijatelně sladké s mírně pikantní příchutí. Zřejmě budou nejlepší na konci konzumní zralosti. Tuhou a drsnou slupku je lépe odstranit, aby nerušila při ochutnávce dužniny, která je jinak máslovitá a šťavnatá. Po slupce je právě největším rušivým momentem přílišná natrpklost s poměrně malou sladkostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.9.2017 20:15

Dali by jste si Vonku? Bronzové plody zastíní vzhledem jak rodnou Děkanku, tak i Generála. 

Vonka
Vonka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.8.2019 22:04

Ne, to není Madame Verte, je to VONKA. Uvidíme, jestli nakonec nenastane velká rehabilitace této odrůdy.

Vonka
Vonka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.9.2020 10:15

Chuť Děkanky Robertovy mě zase tolik nepřekvapila, protože ji znám právě díky VONCE, kterou jsem měl už před Děkankou. Jelikož mě zajímal názor i ostatních, vnutil jsem rouby panu MV. Je možné, že nakonec skončily u pana Jelena, nebo někoho jiného poblíž, ale názoru na Vonku jsem se zde ani po letech nedočkal. 

Vonka
Vonka
Vonka
Vonka

"Bronzová" Vonka + 2 plody Boscovy lahvice a 1 plod generála Leclerc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.5 (?), 6.10.2020 21:03

Zdravim. Tento rok mi prvy krat zarodila Vonka (ma asi 7 rokov) ma celkom dost peknych plodov. Ked dozreju dam vediet ako chutia. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.10.2020 15:51

Jsem rád, že jste, pane Jano, po delší době zase ozval. Budu rád za fotky a nějaké to hodnocení Vaší Vonky. Co se týče atraktivity plodů, předčí jak původní Děkanku Robertovu, tak Generála Leclerc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.5 (?), 8.10.2020 20:19

Vzhladovo su naozaj krasne a na rozdiel od pristepenych Wiliamsovych, alebo susednej Kongresovky nemaju ani stopu po (neviem vlastne co to je) nejaka choroba z prilisneho dazda, akoby sede, lišajové sfarbenie na povrchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.10.2020 18:10

Pravděpodobně sazovitost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.10.2020 20:55

Vzhledově krásné, ale letos bohužel opět nepříjemně natrpklé. Myslel jsem, že to bude špatným stanovištěm, ale rouby Boscovy flašky a Generála Leclerc naroubované na Vonce mají plody ve standartní kvalitě, takže nevím, čím to je. Stromek původní Děkanky Robertovy má také mnohem chutnější plody. Drsná a silná slupka plodů Vonky by se dala akceptovat, ale ta natrpklost je příliš silná, přitom dužnina je jemná, krásně máslovitá, šťavnatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.11.2020 19:18

Tak jak jste na tom s Vonkou, pane Jano? U mě jsou některé plody příliš natrpklé, některé méně. Jinak by to byla klasická chuť Děkanky, snad trochu říznější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika