Vonka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
25.12.2016 22:36

Poslední Vonky dnes konzumované nejevily již známky nepříjemné natrpklosti, ale zdály se naopak přijatelně sladké s mírně pikantní příchutí. Zřejmě budou nejlepší na konci konzumní zralosti. Tuhou a drsnou slupku je lépe odstranit, aby nerušila při ochutnávce dužniny, která je jinak máslovitá a šťavnatá. Po slupce je právě největším rušivým momentem přílišná natrpklost s poměrně malou sladkostí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 25.12.2016 22:36

Poslední Vonky dnes konzumované nejevily již známky nepříjemné natrpklosti, ale zdály se naopak přijatelně sladké s mírně pikantní příchutí. Zřejmě budou nejlepší na konci konzumní zralosti. Tuhou a drsnou slupku je lépe odstranit, aby nerušila při ochutnávce dužniny, která je jinak máslovitá a šťavnatá. Po slupce je právě největším rušivým momentem přílišná natrpklost s poměrně malou sladkostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.9.2017 20:15

Dali by jste si Vonku? Bronzové plody zastíní vzhledem jak rodnou Děkanku, tak i Generála. 

Vonka
Vonka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.8.2019 22:04

Ne, to není Madame Verte, je to VONKA. Uvidíme, jestli nakonec nenastane velká rehabilitace této odrůdy.

Vonka
Vonka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.9.2020 10:15

Chuť Děkanky Robertovy mě zase tolik nepřekvapila, protože ji znám právě díky VONCE, kterou jsem měl už před Děkankou. Jelikož mě zajímal názor i ostatních, vnutil jsem rouby panu MV. Je možné, že nakonec skončily u pana Jelena, nebo někoho jiného poblíž, ale názoru na Vonku jsem se zde ani po letech nedočkal. 

Vonka
Vonka
Vonka
Vonka

"Bronzová" Vonka + 2 plody Boscovy lahvice a 1 plod generála Leclerc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.5 (?), 6.10.2020 21:03

Zdravim. Tento rok mi prvy krat zarodila Vonka (ma asi 7 rokov) ma celkom dost peknych plodov. Ked dozreju dam vediet ako chutia. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.10.2020 15:51

Jsem rád, že jste, pane Jano, po delší době zase ozval. Budu rád za fotky a nějaké to hodnocení Vaší Vonky. Co se týče atraktivity plodů, předčí jak původní Děkanku Robertovu, tak Generála Leclerc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.5 (?), 8.10.2020 20:19

Vzhladovo su naozaj krasne a na rozdiel od pristepenych Wiliamsovych, alebo susednej Kongresovky nemaju ani stopu po (neviem vlastne co to je) nejaka choroba z prilisneho dazda, akoby sede, lišajové sfarbenie na povrchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.10.2020 18:10

Pravděpodobně sazovitost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.10.2020 20:55

Vzhledově krásné, ale letos bohužel opět nepříjemně natrpklé. Myslel jsem, že to bude špatným stanovištěm, ale rouby Boscovy flašky a Generála Leclerc naroubované na Vonce mají plody ve standartní kvalitě, takže nevím, čím to je. Stromek původní Děkanky Robertovy má také mnohem chutnější plody. Drsná a silná slupka plodů Vonky by se dala akceptovat, ale ta natrpklost je příliš silná, přitom dužnina je jemná, krásně máslovitá, šťavnatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.11.2020 19:18

Tak jak jste na tom s Vonkou, pane Jano? U mě jsou některé plody příliš natrpklé, některé méně. Jinak by to byla klasická chuť Děkanky, snad trochu říznější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika