Přesazení hrušně



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 84.39 (?)
22.10.2011 21:41
Já osobně si nemyslím, že by se mi (Vám) podařilo přesadit tento strom s kořenovým balem, který by se manipulací a přepravou na jiné místo nerozpadl. (Kromě toho nemám rudl a nevím, od koho bych si jej půjčil).. Začátek bych sice udělal stejně jako kolega AB: obrýt kořenový systém v dostatečné vzdálenosti od kmene (odhadl bych to na 0,6-0,7 m). Následnou manipulací s kořenovým balem bych z kořenů opatrně odstranil zem a vyzvedl bych prostokořenný strom a zasadil do nové jámy. Doplním, co nenapsal AB: vzhledem k omezenému kořenovému systému bude nutné stromek částečně ostříhat. Já odhaduji tak 50% redukci koruny. Částečně se to může udělat před započetím přesazování, aby se se stromkem lépe pracovalo. Zbytek bych doupravil v předjaří. Důkladná zálivka a upevnění stromku ke kůlu je samozřejmostí. Ať Vám roste Vám přeje Josef. Ještě jsem si jednou přečetl zadání? Chcete ji přesadit jen o dva metry: pokud bych se snažil o udržení kořenového balu, pak bych obě díry (původní stanoviště a nové místo) propojil příkopem, kterým bych v jedné úrovni přesunul stromek s kořenovým balem bez nutnosti bal z původní díry zvedat a zase spouštět do nové jámy....
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 38.152 (?), 22.10.2011 14:49, zobrazeno: 6976x
Jak šetrně přesadit čtyřletou hrušeň? Potřebuji ji posunout asi o dva metry.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 22.10.2011 19:34

Víceméne ji obryjte hlubší rýhou do kruhu a pomocí dvou pevných rýčů, umístěných proti sobě, ji i s balem "vypáčte" na rudl a přesuňte do připravené kotlovité jámy.Předtím suchou zeminu ulejte vodou. Hrušeň na přesázení není choulostivá.I peckoviny se takto dají "přesunout".Důležité je rychlé přesazení a zalití, nenechat stromek zbytečně dlouho vyrytý. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 84.39 (?), 22.10.2011 21:41
Já osobně si nemyslím, že by se mi (Vám) podařilo přesadit tento strom s kořenovým balem, který by se manipulací a přepravou na jiné místo nerozpadl. (Kromě toho nemám rudl a nevím, od koho bych si jej půjčil).. Začátek bych sice udělal stejně jako kolega AB: obrýt kořenový systém v dostatečné vzdálenosti od kmene (odhadl bych to na 0,6-0,7 m). Následnou manipulací s kořenovým balem bych z kořenů opatrně odstranil zem a vyzvedl bych prostokořenný strom a zasadil do nové jámy. Doplním, co nenapsal AB: vzhledem k omezenému kořenovému systému bude nutné stromek částečně ostříhat. Já odhaduji tak 50% redukci koruny. Částečně se to může udělat před započetím přesazování, aby se se stromkem lépe pracovalo. Zbytek bych doupravil v předjaří. Důkladná zálivka a upevnění stromku ke kůlu je samozřejmostí. Ať Vám roste Vám přeje Josef. Ještě jsem si jednou přečetl zadání? Chcete ji přesadit jen o dva metry: pokud bych se snažil o udržení kořenového balu, pak bych obě díry (původní stanoviště a nové místo) propojil příkopem, kterým bych v jedné úrovni přesunul stromek s kořenovým balem bez nutnosti bal z původní díry zvedat a zase spouštět do nové jámy....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika