Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Já osobně si nemyslím, že by se mi (Vám) podařilo přesadit tento strom s kořenovým balem, který by se manipulací a přepravou na jiné místo nerozpadl. (Kromě toho nemám rudl a nevím, od koho bych si jej půjčil).. Začátek bych sice udělal stejně jako kolega AB: obrýt kořenový systém v dostatečné vzdálenosti od kmene (odhadl bych to na 0,6-0,7 m). Následnou manipulací s kořenovým balem bych z kořenů opatrně odstranil zem a vyzvedl bych prostokořenný strom a zasadil do nové jámy. Doplním, co nenapsal AB: vzhledem k omezenému kořenovému systému bude nutné stromek částečně ostříhat. Já odhaduji tak 50% redukci koruny. Částečně se to může udělat před započetím přesazování, aby se se stromkem lépe pracovalo. Zbytek bych doupravil v předjaří. Důkladná zálivka a upevnění stromku ke kůlu je samozřejmostí. Ať Vám roste Vám přeje Josef. Ještě jsem si jednou přečetl zadání? Chcete ji přesadit jen o dva metry: pokud bych se snažil o udržení kořenového balu, pak bych obě díry (původní stanoviště a nové místo) propojil příkopem, kterým bych v jedné úrovni přesunul stromek s kořenovým balem bez nutnosti bal z původní díry zvedat a zase spouštět do nové jámy....
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika