Jak na rez hrušnovou?



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?)
18.7.2011 22:33

Dobrý večer, záleží na tom, jak moc máte jalovce napadené. Já na nich měla již rezavé gelové tobolky a jalovce mi pomalu usychají. V tomto stádiu se prý již s nimi nedá nic dělat, jen je zlikvidovat, aby se rez neroznášela dál. Vyčetla jsem, že nesmí být ve vzdálenosti "600 m - vzdušnou čarou!" žádná napadená hrušeň, jinak se rez roznáší dál Myslím si, že v zahradách, kde se plno lidí nestará o zahradu tak, jak má, je to boj téměř s "větrnými mlýny"! Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                  
host - 147.9 (?), 22.10.2010 18:11

Na nevinnost tújí bych nevěřil. U nás má túje každý soused a hrušně jsou nakaženy úplně všechny. I bez jalovců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 22.10.2010 18:30

Když Vám někdo ukáže větviček různých druhů cypřišovitých konifer, dokážete z nich vybrat pravé tůje (Thuja) a odlišit je od jalovců, které jsou hostitelem rzi hrušňové?

Navíc spóry rzi se větrem přenášejí stovky metrů daleko. Ani byste o těch jalovcích v této vzdálenosti nemusel vědět!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 22.10.2010 22:23

Tak si ty thuje zjara prohlédněte. Buď tam "rosol" bude - a pak to nejsou thuje, nebo tam "rosol" nebude a pak se k vám dostává rez třeba z vedlejší vesnice . Ta přelétne stovky metrů, jestli ne kilometrů...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 18.4.2011 13:27

Proti rzi hrušňové používám Baycor pár dnů před květem hrušně (na Třebíčsku zrovna teď).Druhý postřik provádím současně s postřikem jabloní proti strupovitosti přípravkem Discus (po odkvětu)Tato kombinace se mi osvědčila.Pár flíčků se objeví ale to už není žádná tragedie.Tragedie je naopak neošetřit.Viděl jsem v sousedních zahradách skoro oranžové hrušně.Osobně se domnívám, že tato choroba je velmi zákeřná a strom vysilující mající vliv na plodnost.Toho jsem si všiml v mnoha případech Prostorová izolace v zahradách je skoro neproveditelná.Takže rychle k postřikovačům. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.4.2011 21:22

Obecně na rzi a tedy i na rez hrušńovou působí dobře některé azoly a také strobiruliny, které jsou plně systemické a dále pak triazolové přípravky s lokálně systemickou účinností jako je Baycor a Talent.

Já používám jeden rok na začátku květu Horizon a těsně po odkvětu Baycor. V dalším roce na začátku květu Diskus nebo Zato a na konci Talent. Ošetřuji tak i u známých, kteří mají jalovce vedle hrušek. Zatím bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.180 (?), 19.4.2011 7:57
Pokiaľ máte na hruške hrdzou zasiahnutých 10 či 20 listov, nie je potreba strom ničím striekať. Stačí choré listy otrhať. Kvalitu úrody to ani v najmenšom neovplyvnilo. V mojom prípade tento mechanický zásah plne postačil a po zvyšok sezóny sa príznaky neobjavili. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.93 (?), 18.7.2011 22:00
Prosím vás, poraďte nám, máme hrušku napadenou rzí, letos asi s tím už nemůžeme nic udělat, příští rok bude postřik před květem a po něm. Ale kdy stříkat jalovec nebo odkud se to vzalo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 18.7.2011 22:33

Dobrý večer, záleží na tom, jak moc máte jalovce napadené. Já na nich měla již rezavé gelové tobolky a jalovce mi pomalu usychají. V tomto stádiu se prý již s nimi nedá nic dělat, jen je zlikvidovat, aby se rez neroznášela dál. Vyčetla jsem, že nesmí být ve vzdálenosti "600 m - vzdušnou čarou!" žádná napadená hrušeň, jinak se rez roznáší dál Myslím si, že v zahradách, kde se plno lidí nestará o zahradu tak, jak má, je to boj téměř s "větrnými mlýny"! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
svarcova - (28) - 32.68 (?), 31.5.2011 18:10

Prosím o radu. Připojuji obrázky hrušeň solanka, mám ji 2 roky. Je to ta rez?Děkuji Švarcová





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 31.5.2011 23:36

Ano, ty světleoranžové skvrnky jsou rez hrušňová. Bohužel se domnívám, že hrušeň kromě toho trpí strupovitostí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika