Hruška Naschi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 246.18 (?) 
30.8.2011 22:27
Dnes 30.8. 2011 jsem dotrhal poslední plody letní žluté asijské hrušky Nashi (odrůda by měla být Shinseiki nebo Nijiseiki, viz foto). Lokalita : Vyškovsko, 230 m n.m. Plody jsou každoročně velmi šťavnaté a sladké. Letos jsou ve zvýšené míře napadány vosami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 111.42 (?), 8.2.2008 21:36

Dobry den, chtěla bych se zeptat zda nevíte, kde sehnat Nashi-Man San Gil nebo nějakou jinou odrůdu, která by se hodila do oblasti Vysočiny, děkuji za radu.

Marcela Vávrová,
vavrova.marcelka@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.5 (?), 2.6.2007 19:33
Lokalita Znojmo bez problémů. Plodí i velmi mladé rostlinky a bez problémů také přežijí mrazy -20°C. Dvouletá rostlina už měla dva krásné plné plody!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 12.11.2009 20:49

Dobrý den, letos jsem zasadil asijskou hrušeň Chojuro. Přes léto mi vytvořila asi půlmetrové větve. Chtěl bych se zeptat, jestli mám tento stromek na jaře ostříhat. Jestli ano, tak jak.

Děkuji za rady. HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.62 (?), 17.2.2010 13:00

naschi řežu jako normální hrušku a kažký rok mě velice rodí. Jsem v nodmořské výšce asi 300m a nenívůbec náročná na pěstování.Plody musím probírat.  Řežu jak na jaře, tak stříhám i na podzim, jak to ztihnu a mám čas.  Vích

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 19.4.2010 14:47

Zdravím, v loni na jaře jsem si koupila odrůdu Kumoi, hned plodila, nechala jsem uzrát jen 7 plodů, stromek je malý, letos bude mít zase hodně květů, chci se zeptat jestli se musí stromek něčím stříkat jako ošetřuji třešně a jablka, děkuji Ella

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.4.2010 19:48

myslim Ello, ze houb.choroby jsou zcela totozne s hrusnemi, zitra dostanu dva stromky, tak zjistuji informace... řez si tipuji, ze bude shodny take s hrusnemi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.154 (?), 29.4.2010 21:19

Naopak, tieto hrušky u nás nemajú prirodzených škodcov. Mám odrodu Chojuro už cca 12 rokov, plodí spoľahlivo, každý rok, veľmi chutná, len sa nesmie na strome nechať prezrieť... a robím len predjarný postrek na nej, aj to len preto, že robím predjarný postrek všeobecne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 230.154 (?), 29.4.2010 21:20

Kruci, som nebol prihlásený, písal som to anonymne... a vrúble z Chojura sa mi perfektne chytili na letnej hruške odrody Nitra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.4.2010 21:26

a jak ji tvarujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika