Hruška Naschi



host - 6.16 (?)
1.1.2007 20:11
já je pěstuji také,jsou výborné a mám je od pana Pražáka z Droždína.WWW.drozdin.cz
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Danka - (1), 25.4.2005 1:10, zobrazeno: 60304x
Ze zrníček této htušky e mi odařilo vypěstovat sazenice a chtěla bych se optat jestli by tato hruška v naší oblasti přežila a kdyby ano tak v jakých podmínkách a jestli by plodila?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 25.4.2005 8:28
Otázka je, zda vypěstovaný strom ze semínka bude plodit, zda nebude planý. Další věc je, kde bydlíte, ono v našich podmínkách, to je docela
široký pojem, ono je docela rozdíl, jestli bydlíte v Hodoníně,
nebo v Liberci !
Pokud bydlíte tak do 250 m a ve vašem okolí se daří meruňkám
i vinné révě, neměl by být problém tuto hrušeň vysadit do volné půdy,
ovšem na chráněné místo, kde je dostatek světla.

Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.231 (?), 7.6.2006 9:57
Cínska hrusen Nashi nebo jinak Kumoi ap., vydrzi i ve vyssi nadmorske visce. Cca 500mnm. Vyzkouseno. Ovsem ze seminka je temer na nic, dochazi tam k miseni genu a muze trvat i toky nez zacne plodit a plody mohou byt dobre, ovsem pravdepodobnejsi je ze  budou male ap.
 Lepsi je koupit ockovany stromek v okrasne ci ovocne skolce. Jako  napr. jablone ...
Krasny den
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.97 (?), 21.6.2006 18:28
Ze své zkušenosti mám vyzkoušeno, že Nashi-Man San Gil se velmi daří i na severu Čech.Stromek máme třetím rokem a již v loni měl několik vynikajících plodů, ještě chutnějších než v supermarketech.Letos tam má ještě více a bujně se rozrůstá.Marně se snažím sehnat ještě další stromek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.149 (?), 18.10.2006 10:28
Obratte se na www.agrochovjezernice.cz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.166 (?), 18.10.2006 14:00
Z japonských hrušiek odporúčam Chojuro....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.16 (?), 1.1.2007 20:11
já je pěstuji také,jsou výborné a mám je od pana Pražáka z Droždína.WWW.drozdin.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.27 (?), 2.1.2007 10:14
Hlavně je nepěstujte ze semen, nebudou totožné s původné odrůdou. Buďto kupte nový stromek anebo sežeňte rouby - ujímají se dobře na každou hrušeň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Juraj Kafka - (15), 5.3.2007 23:53

Ano připojuji souhlas. Odrůda "Chojuro" patří mezi tzv. rumové nashi hrušky. Mají kulovitý tvar, ztluštělou stopku, a tmavou, v plné zralosti medově hnědou slupku. Chuť je výborná nasládlá s rumovou příchutí. Plody musí být zralé na stromě, nepodtržené, střední velikosti - příliš malé nebo příliš velké plody mají chuť méně kvalitní.

Obecně Nashi hrušky se vyznačují velkým obsahem vody (srovnatelné s melounem), jsou tedy osvěžující a sní se jich proto víc, narozdíl od klasické hrušky, která víc zasytí než osvěží.

Plody lze pomologicky rozdělit na světlé a tmavé. Světlé jsou ty obvyklé v obchodech(ikdyž i to jsou jiné odrudy)mají mdlejší chuť a ty tmavé jsou ty rumové.

Degustoval jsem plody ze stromů školního sadu při zahradnické fakultě v Lednici na Moravě.

Odrůdu Chojuro nyní zkouším u nás v jižních Čechách (Blatensko), spolehlivě srůstá s pláňaty i s kulturními odrůdami klasických hrušní (konkrétně Lucasova). Nyní čekám na až roubovance zakvetou a jsem zvědavý na kvalitu plodů v nadmořské výšce 500 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.3.2007 12:22
Nyní jsem vyhazoval ze sklepa nějaké zbylé uskladněné azijské hrušky  - tmavé s rumovou příchutí, odrůda Kumoi. Většina byla hniličkovatých příp. shnilých, ale některé se daly normálně jíst. V březnu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika