Houby z lesa na zahrade



sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?)
1.11.2008 19:49

jojo, Lucko, zní to krásně. Ale já mám na václavky alergii či co to je. Před pár lety jsme nasbírali koš václavek, uvařila jsem skvělý guláš a pak jsem tři dny měla horečku, zvracela jsem atd. atd. (podrobnosti si každý domyslí...)

Bylo mi tak zle, že jsem si říkala, ať raději umřu, jenom ať už mám pokoj .

Pak jsem se dozvěděla, že pro některé lidi jsou václavky jedovaté. Zdá se, že patřím mezi ně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 31.10.2008 15:14

Rodiče mívali na pozemku u chaty pařez, u kterého po mnoho let vždycky na podzim vyrostlo obří kolo václavek. Pak kdysi cosi přestavovali a vykopanou hlínou zasypali pařez a okolí. Poté se tam už václavky nikdy neobjevily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 31.10.2008 14:34

mozno beznym fungicidom co sa predava na boj proti hubam v trave. Ale neviem, treba sa spytat v predajni. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 31.10.2008 18:39

Jak václavku vyhubit nevím, ale vím jak jí využít.Mladý do octa, větší na guláš nebo na dršťkovou.Pozor potřebují déle povařit.Tak jestli je máte někde, kde až tak neškodí, máte o zpestření jídelníčku postaráno.Zdravím Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 1.11.2008 18:09

akorát nás z toho bolí nohy

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 1.11.2008 19:49

jojo, Lucko, zní to krásně. Ale já mám na václavky alergii či co to je. Před pár lety jsme nasbírali koš václavek, uvařila jsem skvělý guláš a pak jsem tři dny měla horečku, zvracela jsem atd. atd. (podrobnosti si každý domyslí...)

Bylo mi tak zle, že jsem si říkala, ať raději umřu, jenom ať už mám pokoj .

Pak jsem se dozvěděla, že pro některé lidi jsou václavky jedovaté. Zdá se, že patřím mezi ně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 1.11.2008 19:54

Ježiš, tak beru zpět václavky v žádném případě nejíst, polejt hubičem a nepřibližovat se!!!Ještě by se někdo zVás přiotrávil a to bych nerada, o alergii slyším prvně, Uf.Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 103.132 (?), 1.11.2008 20:05

Václavky nemusím. Ale myslím, že jsou mírně jedovaté, přestože se normálně požívají. Požité ve větším množství způsobují právě i nevolnosti. Domnívám se, že i proto se trochu déle tepelně zpracovávají. Ale nejsem expert, jako býval p. Smotlacha. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 1.11.2008 20:28

Václavky jsou výborné houby.Ale je fakt, že jsou trochu jedovaré.Musí se dýl dusit: Já je nakrájím na drobno, malinko podleju vodou a dusím tak dlouho, dokud nejsou měkké.Potom nechám vychladnout a dám do vaniček do mrazáku.V zimě jsou výborné na smaženici, nebo pod maso, ale opět se vaří dlouho i s masem.Dělám to tak už spoustu let a zatím u nás neměl nikdo onen problém.Ale je možné, že máte alergii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tchořík - (16) - 47.10 (?), 13.11.2008 14:00

Voda z prvniho vareni vaclavek se ma vylit a pak teprve uz povarene vaclavky dale zpracovavat. Nemely by se pridat syrove do polevky a tam varit. Alespon takhle jsem to slysela ja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 13.11.2008 22:42

Václavky se mají tepelně zpracovávat min. 15 - 20 min.

Jinak na zahradě máme babky, žampiony, smrže, občas poddoubáka a 1x to byl dokonce křemeňák... taky sypeme odřezky - máme břízu a sousedi u hranice s námi borovici...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika