Houby z lesa na zahrade



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?) 
30.11.2008 18:08

Dnes v Receptáři radil pan Větvička, co dělat proti nežádoucímu rozmnožení václavek na zahradě u ovocných stromů: 

- v prvé řadě sbírat plodnice, aby se omezilo další šíření 

 - je možné použít známé fungicidy

- účinný je prý starodávný prostředek "našich babiček", tedy prolít zasažená místa roztokem vody a nějaké sloučeniny s bórem, třeba kyselinou boritou.

Nevíte prosím někdo, v jaké koncentraci by se měl takový prostředek s bórem používat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 24.82 (?), 26.1.2009 10:31

já mam na zahradě alej smrčků asi staré 5 let pravidelně hazíme odřezky ze hřibů klobouky a nohy už 3 rokem zklízíme pravé hřiby které nám rostou na zahradě 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 20.3.2009 0:08

Gratuluji.Já to dříve sypal do lesa a naivně myslel, že tam něco poroste.divil jsem se, že tam nic neroste.Dnes vím, že hřiby jsou po většině mykorhizní houby, to značí, že rostou napřed na rhizoma=kořínek příslušného stromu.Když se na něj dostanou, rostou už po celý život tohoto stromu, i když některé roky hřib=plodnice vůbec nevyroste.
Takže spory a stare klobouky by to asi chtělo na kořen ale jen toho stromu, na kterém je ten určitý druh houby schopen žít. Křemenáč je osikový na osice, březový na bříze a t d.  Pokusy už dělalo a dělá mnoho lidí, ale s malým úspěchem. /spěch v tomhle to je asi i kus štěstí.Chce se to dostat na nejmladší jemné rašící kořínky.S nimi to pak roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.210 (?), 10.6.2009 13:33

Popřečtení vašich příspěvpkú se začínám divit tomu, co jsem téř pod stejným heslem objevil na internetu. Jakási polská firma prodává živé podhoubí téměř všech hřibovitých hum, které jsou podle tvzení pěstovatelné pomalu i v květináči.Je to vú§bec možně? Tak asi na začátku zněla otázka. Dříve se bez problémů koupilo podhoubí hlívy a nebo žampionů už přímo s pytlem hlíny., který stačilo rozříznout a zalít. Pokud někdo máte zkušenosti s oním polským výrobkem budu vděčný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 10.6.2009 14:06

Muj nazor:  poláci jako zdatní obchodníci prodají časem snad i Svuj Bělověžšký prales.  Jen té rašeliny, co námsem dovezou v pytlích a ani se neví, jakou kvalitu draze kupujeme.Skoda peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 4.10.2009 19:32

Občas si najdu mladou břízku a j. a chvíli pěstuju v květináči, aby byla po ruce.Když najdu starý kozák, vezmu klobouk, otřepu hlínu z břízky a kořínky zabalím do starého klobouku z kozáka březového, který rostl pod břízou.Taky jsem si přesadil maličký doubek, který rostl mezi dubovými hřiby.Ted jsem zvědav, jestli se to podaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.87 (?), 9.7.2015 19:25
Podařilo se? Nám se to podařilo po 4 letech čekání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.65 (?), 3.12.2009 12:28

Tento příspěvek (můj děda) je úúúžasná kravina. Doufám, že na to nikdo neskočil. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by dávno všichni měli zaseto.

Nestačím se divit, co se tady člověk dočte.

Jaromír Jadrný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.173 (?), 3.12.2009 12:43

Ten pokus bych nezatracoval. Něco na tom je. Přečtěte si něco o mykorhize - symbiotickém soužití hub s kořeny vyšších rostlin. Zajímal by mě výsledek pokusu. Škoda, že se jedná o dlouhodobou záležitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.190 (?), 3.12.2009 13:58

Doufám, že mnozí z Vás se byli podívat v létě v obci Stachy na Šumavě. Tam roste na náměstíčku v parčíku uprostřed obce pod stromy spoustu hřibů. Číslují je. V době, když jsem tam byl já bylo číslo přes 120 již vyrostlých v tom roce. Místí říkali, že některý rok roste hodně, jiný méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika