Proc se krouti kvet u Kaly do sebe



lilik - (3) - 62.54 (?) 
29.6.2010 11:20, zobrazeno: 7406x

Mili pestitele prekrasnych kal. Koupila jsem si 3 Kaly v ruznych barvach v polovine cervna.Polozila jsem je na okno, na ktere sviti jen ranni slunicko. Vsechny 3 lehce zalevam asi kazdy 2. den a rosim pred vychodem slunicka a na vecer. Teplota ve verande okolo 25°C a vlhkost delam okolo 75 - 80. A najednou zacala jedna z Kal uzavirat svoje kvety a krouti je do sebe.Jako kdyz se utahuje kornoutek. Je mi do place, protoze svoje vsechny kvetinky miluju a tohle mne boli. Zda se, ze se ji neco nelibi a ja nevim co. Prosim, kdo ma vetsi zkusennosti, poradte prosim.Precetla jsem tady vsechno co se dalo a co jsem vycetla je, ze bych nemela zalevat vubec.Tomu moc nerozumim.A jestli nezalevat, pak ani rosit? A do kdy? Prosim o radu, za kterou uz predem moc moc dekuji! Pokusim se zaslat obrazek. Jeste dotaz, kdy a jak odriznout uvadnuty kvet? Jeste jednou moc dekuju. Lydie

Kala a jeji kroutici se kvet.
Kala a jeji kroutici se kvet.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 60.171 (?), 8.7.2010 22:56

Asi už odkvétá, bude také postupně měnit barvu-zezelená

moje kaly
moje kaly
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 8.7.2010 22:59

to nebude tim, mne se to take u nekterych kvetu takto vyvrbi, jedine co me napada, ze to je tzv.fasciace-ale tohle berte jen jako mou domnenku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.155 (?), 31.7.2010 13:27

Nic sa s nou nedeje, odkvita, robia to vsetky kvety kal, pokial su opelene, inak by len uschla, teraz sa uplne uzavre, vacsinou aj ohne smerom dolu, alebo vahou vykloni na stranu, pokial nechcete semena, ktore sice celkom dobre klicia, ale ich tvorba dost vysiluju hluzu, tak ten kvet odrezte, ked ich chcete tak nehajte tak, pomaly sa zacne vytvarat taka hrcka v baze toho kalicha, postupne asi aj praskne ten tulec, lebo ta,,malina" sa donho uz nevojde, a ked bude zrela, tak pojdu tie gulicky z nej lahko vydrolit, niekedy mi vyklicili aj priamo na rastline, a mozete ich vysiat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika