Moruše s nejlepšími plody - jaký kultivar?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?) 
30.4.2008 11:48

Pokud vysadíte černou moruši, zvažte, že co zabarví tmavá šťáva ze zralých plodů, to už nevyperete!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 0.106 (?), 20.1.2009 11:00

Nesúhlasím. Pravidelne sú moje deti zafarbené a bez problému škvrny operiem. Pred praním dám na škvrnu Vanish a potom šup do práčky a vždy sa mi všetko vypralo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.6 (?), 3.5.2008 22:35

1.) Moc děkuju:-) To, že jsou plody lahodné a sladké je super a vůvec nejdůležitější.  Co se týče zatřísnění od plodů- tak je dobré o tom vědět, ale nijak zvlášť mi to nevadí...  2.) Taky mě zaujalo, že se hodně doporučuje Moruše trnavská, tak plánuji na podzim pořídit i ji. Máte s ní někdo další zkušenosti?  3.) Když jsme "Pendulu" sázeli měla korunu orientovanou spíše na jednu stranu, a né vysloveně kolem dokola- myslíte si, že bylo dobré dát dominantní část korunky směrem k severu- aby pak dorostla směrem k jihu- tedy táhla se za sluníčkem a byla pak symetrická? 4.) Také by mě zajímalo, jestli Váš stromek vytváří odkopky, ze kterých by se dala moruše namnožit?  5.) A prozatím poslední otázka- Vaše tipy na kvalitní školku, zahradnictví s dobrým výběrem? díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.10 (?), 13.6.2008 13:39

Me se letos na jare povedlo namnozit morusi z rizku ostrihanych pred zacatkem vegetace a napichanych do perlitu v misce, ktera byla cca 1-2cm ponorena ve vode. Z asi 6 rizku zakorenily vsechny. Ale nevim, jestli se tak necha namnozit i moruse trnavska - ta moje je bez oznaceni, koupena za 79kc v Baumacu. Plody cerne. Urcite se takhle nenecha mnozit Pendula, ta se bude muset naroubovat na nejakou podnoz, ktera by vytvorila kminek. Pendulu mam prvnim rokem, ale plody mi prijdou zatim celkem male, oproti plodum z klasickeho stromu, ktere jsem ted mela moznost videt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 124.6 (?), 15.6.2008 21:36

Díky za tip. Byly řízky ve fólii, nebo normálně venku? Napadlo mě zkusit ostříhat pár větviček a zkusit je zapíchnout do země zhruba v polovině října(?) asi pod fólii. Jen nevím, aby nezamrzly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.10 (?), 18.7.2008 11:21

Ja jsem je rezala na jare pred rasenim a mela jsem je v byte a nebyly pod folii. Jinak stale sklizime plody moruse penduly, rekla bych, ze ted po destich se jejich velikost zlepsila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.6 (?), 18.7.2008 22:48

tak to jste mě potěšila. Máme právě pendulu první sezónu a plody - přesně jak jste psala - poměrně malé... Tak snad časem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.29 (?), 22.7.2008 11:55

Naší Pendule bude na podzim jeden rok. Letos měla první plody, ale také poměrně malé - tak 1,5 cm. Zato převislé větvě jsou až na zem a je víc než hustá. Mohu tyto větve zakrátit? Kdy a o kolik. Plody jsem ani nestačila otrhat, protože přišel pěkný vítr a 90% úrodičky byl na zemi. A další věc je ta, že je v podstatě ve stínu - sluníčka má pomálu - bude jí to na škodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.232 (?), 24.7.2008 23:16

Plody 1,5 cm u me patrily k tem vetsim . Jinak podle toho, co jsem vycetla na netu, chce moruse hodne slunce, pry zastineni nesnasi. Ale treba vam praxe ukaze opak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 30.8.2008 20:44

V jakémsi příspěvku o moruších jsem četl, že mají růst kdesi v Plzni???Víte někdo něco konkrétního?Děkuji.Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika