Liči



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?)
15.1.2014 22:09

Taky se na to chystám wink

Dle knížky Subtropy - p. Šamla... směs rašeliny a písku 1:1, teplota 25C, vlhké prostředí a chránit před sluncem a během 4týdnů jsou venku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 55.5 (?), 9.2.2010 14:09

Pěstování liči
Semeno pro pěstování musí být velké a plné. Některá semena jsou malá a scvrklá, tedy neoplodněná a nevyklíčí.

Semena je třeba nejprve důkladně omýt. Se sázením neotálejte, semena rychle ztrácejí klíčivost. Nesázejte příliš hluboko (stačí cca 1 cm hluboko). Semena klademe naležato. Substrát by měl být výživný a stále vlhký.

Po cca 2-3 týdnech se objeví první rostlinky. Semeno zůstává v půdě a nad zem vyraší malý stromek. Jednotlivé lístky přirůstají nepravidelně a v různých intervalech.

V období růstu je vhodná teplota v místnosti okolo 28 °C, v době klidu rostlině stačí 3-5 °C. Pro násadu květů je ideální teplota okolo 18 °C.

Litchi potřebuje k zdravému růstu dostatek světla, avšak mladé rostlinky nevystavujeme přímému slunci. V létě je vhodné přenést litchi do venkovního prostředí. Liči má rádo vlhko, nikoli však mokro.

Pokud rostlině hnědnou listy, může to být způsobeno nedostatkem světla nebo přemírou hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.12 (?), 9.2.2010 14:23
Zasadil jsem asi 6 ks pecek z Litchi do agroperlitu, po vyklíčení jsem je přesadil a toto je výsledek. Ostatní schnily, ale je fakt že jsem jim moc péče nevěnoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.2.2010 14:25
Tady je obrázek.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.42 (?), 15.1.2014 15:53

Prosím o radu - jakou zeminu bych měla použít pro zasazení Liči?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 15.1.2014 22:09

Taky se na to chystám wink

Dle knížky Subtropy - p. Šamla... směs rašeliny a písku 1:1, teplota 25C, vlhké prostředí a chránit před sluncem a během 4týdnů jsou venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mogway399 - (1) - 82.249 (?), 3.6.2014 12:18

Dobrý den, také jsem o vánocích zasadil pecku, poté mi vyrostl jakýsi stromek, který se zabrzdil a dlouho se nic nedělo.Až nyní během dvou týdnů mi vyrosta ze stejné pecky ještě jedna rostlinka, která tu původní dohnala téměř do stejné velikosti viz foto.

Liči
Liči
...
...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika