Slepice kulhá



Stránky: 1,  2   
host - 50.98 (?) 
27.9.2012 22:11, zobrazeno: 82876x

Dnes, když jsme zavírali slepice, zjistili jsme, že jedna z nich kulhá (plazí se). Dříve žádná nekulhala. Ještě nedávno všechny slepice spaly na hřadech, ona kulhající dnes spí v koutě na zemi. Posleních pár týdnů jsme na zemi nacházeli jedno vejce, ale nepravidelně - ostatní vejce byla vždy v hnízdech - tak mě napadlo, zda je na zemi nesnášla a nesnáší ta kulhající, i když předtím kulhající nebyla. Děkuji, F. Smola. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 64.242 (?), 28.9.2012 19:21

Nechci Vás strašit, ale kulhavost u slepic může být příznakem ptačí tuberkulózy (bakterie Mycobacterium avium), v tomto případě to může být následek vzniku tuberkulů v kostní dřeni. Většinou je to ale u drůbeže starší 1 rok... zajděte s ní k vetovi... doufejme že to tak není,...musel by jste zlikvidovat celý chovsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.98 (?), 28.9.2012 23:30

jen dodám, že slepice má chuť k jídlu, nevypadá nemocně, pouze kulhá, myslím si, žě tubera to není... sousedi mají hned přes plot slepice také, takže kdyby to byla tubera, tak by se objevila i u nich... spíš si myslím, že se nějak zranila... F. Smola

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.1 (?), 29.9.2012 7:52

Prosím, můžete mi tu tuberu někdo více popsat? Naše slepice (7) poslední dobou taky kulhají, vždycky jen jedna a asi den dva, pak jí zase vystřídá jiná.Neplazíse, prostě kulhá, jakoby něco měla v noze, když jsme jim nohy prohlíželi, tak tam nic neměly, jen ze spoda takový,,špunt" asi otlak, ale nechápu z čehu, na hřadu spí už od jara a začaly až teď. Jinak jsou úplně v poho.Mysleli jsme, že kulhají z toho, že když ráno seskakují z hřadu, tak špatně dopadají. Hřad manžel trochu přihobloval, aby je netlačil... tak nevím, teď jste mě vystrašili.

Děkuji za odpo.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.98 (?), 29.9.2012 13:19 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.1 (?), 29.9.2012 14:59

No takže po přečtení výše uvedeného odkazu jsem usoudila, že nasš slípky TBC nemají.Až na to kulhání nevykazují žádné jiné příznaky.Prostě asi blbě seskočí z hřadu, jinak nevím.Zvláště pak to, že se s kulháním střídají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.55 (?), 28.11.2013 16:46

Mám ten samý případ s kohoutem. Problém je v tom, že on ani nechce žrát. Byl jsem s ním u veterináře, ten mi řekl, že kohout je vyhladovělý, má úplně prázdné vole a prý od hladu nemůže chodit. Tak jsem mu násilím otevřel zobák a násilím jsem mu prstem cpal do krku žrádlo.Ale ani tak nechce sám žrát. Ráno se vyplazí z kurníku a zůstane ležet na dvoře.Když se k němu přiblížim, tak se plazíc a skákajíc dá na útěk. Váži jen asi půl kila. Mám ho zabít anebo nechat chcípnout přirozenou cestou?  Poraďte prosím.   Děkuji. Chovatel Jovas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Klapka - (35) - 245.130 (?), 1.12.2013 11:38

Zdravím. Kulhání slepic může způsobit mimo jiné i kloubní dna. Stačí překrmovat minerály a bílkovinami a málo vit. A. Nedáváte zbytečně moc plastinu nebo něčeho podobného? Chce to všeho akorát. Úraz - podle mě bylo na běháku bylo buď citlivé místo, nebo horkost, něco takového. A otlak? No snad nemáte tak blbě hřady, aby vznikl. Píšete, že mají hřady od jara. Nějakou dobu vznik otlaku asi trvá, ale to by taky bylo vidět.

Chudák kohout. Taky by mi ho bylo mého líto, dala bych mu určitě chvilku čas, jestli nebude žrát, ale nechat ho trpět a umřít hlady? Veterinář vám neřekl, abyste mu ukončil trápení? Navíc i riskujete, že pokud je to nějaká nemoc, může nakazit i slepice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.86 (?), 1.12.2013 15:36

Veterinář vám neřekne aby jste utratili zvíře, Jednak ví, že podle norem EU může nemocné zvíře utratit pouze veterinář. Pokud vám to doporučí tak se může stát  ,že získá pověst toho který neléčí, ale navrhuje utracení. No a v nejednom případě může narazit na člověka který má rád zvířata, ale nenávidí lidi  , no a takový bude veterináře který navrhne utracení starého  chcípajícího kohouta, vláčet po soudech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 1.12.2013 16:46

K těm střídavě kulhajícím slepicím - nehoní je něco? Můj nový kocourek je doma roztomilý mazlík a venku slepice křičí, jak ho zahlédnou, protože je zkouší lovit. Zbylé kočky mají po klovnutí respekt a slepicím se klidí z cesty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika