Je možné dát slepice obskočit kohoutem někde v drůbežárně?



host - 64.242 (?)
25.3.2012 19:07

moc dobře nerozumím otázce, ale když budete dávat vejce od souseda oplodněná pod kvočnu, tak ještě nedošlo k žádnému zahřátí a tudíž ani k vývoji zárodku!!,jsou jen opojímaná(oplodněná) a vejce od souseda by neměla být starší 14dnů..Zárodek jak Vy říkáte se začne vyvíjet po prvních několika hodinách po vložení pod kvočnu až do 21 dne kdy už na vás budou vykukovat s pod křídel kvočny kuřátka... jestli bude trvat 1-15min Vaše vložení pod kvočnu, nemá žádný vliv,(netuším jak velká je kvočna)jen dejte tolik vajec co obsedne, to je asi kolem deseti pod velkou kvočnu a velká vejce,,od zdrobnělých slepiček může být až 15 vajec a naopak pod málou kvočnu 6velkých a 10-12 malých

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 139.21 (?), 12.3.2012 20:46, zobrazeno: 24895x

Dobrý den, chovám 2Leghornky,2vlašky a 2Horaly.Ale bez kohouta.

Když bych chtěla kuřátka, je možné to nějak zařídit a kdy je nejvhodnější doba? A ještě jedna otázka, která z těchto druhů sedí nejlépe?

Mockrát děkuji za odpovědi... Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.242 (?), 12.3.2012 20:57

žádná s těchto nesedí, slepice musí mít u sebe kohouta po celou dobu kdy budete sbírat násadová vajíčka ve Vašem případě k někomu do líhně´=za den to nestihne a v drůbežarně kohout není a do vlastního chovu si vaše nikdo nepustí, takže nezbívá než koupit svého kohouta a možná i líheň...dobře kvočou, kočinky,hedvábničky a wyandotky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.21 (?), 12.3.2012 21:17

děkuji za info.

Když budu kupovat Wyandotku, kohouta musím koupit stéjného plemene, že?A můžu takovou novou dvojici přidat k ročním slepičkám již zmíněných? A myslíte, že pod sedící wyandotku můžu podstrčit vajíčka od vlašek?

A když už jsem s Vámi v kontaktu, zeptám se, kde se dozvím nějaké termíny a místa prodejních výstav v okolí Berouna?

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 13.3.2012 16:51

Drubež Hořešovice - tam jezdíme kladenaci a okolí nebo do Ředhoště

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.214 (?), 13.3.2012 18:32

Dobrý den,

pokud vám některá ze slepic začne kvokat, tak si pak kupte pár vajec nebo je vymněňte s někým kdo má slepice vámi požadovaného plemene za ty vaše čísté a budete mít kuřata. Z čistých vajec se kuřat nedočkáte. Já jsem též jednou koupil jednodenní kuřata a podložil je v noci pod sedící kvočnu v době, kdy už delší dobu seděla a taky kuřata přijala bez problémů.  Výhoda takového odchovu je v tom, že se o kuřata téměř nemusíte starat, kvočna si je ohlídá, jen je dobré je mít i s kvočnou mimo zbytek slepičího hejna kvůli krmení.

HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.21 (?), 13.3.2012 19:42

díky a ještě jednou díky za skvělý tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.20 (?), 24.3.2012 17:06

dobrý den,

technicky by mě zajímalo, když si vezmu vejce někde od souseda který má kohouta a tím pádem i oplodněná vajíčka, jak rychle je mám uložit do hnízda pod svoji kvočnu aby zárodky např. neprochladly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.242 (?), 25.3.2012 19:07

moc dobře nerozumím otázce, ale když budete dávat vejce od souseda oplodněná pod kvočnu, tak ještě nedošlo k žádnému zahřátí a tudíž ani k vývoji zárodku!!,jsou jen opojímaná(oplodněná) a vejce od souseda by neměla být starší 14dnů..Zárodek jak Vy říkáte se začne vyvíjet po prvních několika hodinách po vložení pod kvočnu až do 21 dne kdy už na vás budou vykukovat s pod křídel kvočny kuřátka... jestli bude trvat 1-15min Vaše vložení pod kvočnu, nemá žádný vliv,(netuším jak velká je kvočna)jen dejte tolik vajec co obsedne, to je asi kolem deseti pod velkou kvočnu a velká vejce,,od zdrobnělých slepiček může být až 15 vajec a naopak pod málou kvočnu 6velkých a 10-12 malých

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.20 (?), 30.3.2012 11:18

aha, děkuji, pochopila jsem to jako laik naprosto přesně. Šlo mi o tu lhůtu ner starší 14 ti dní ale myslela jsem že např. nemohou být starší jednoho dne. Děkuji za objasnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika