Co mi žere slepice



jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?)
6.12.2019 21:03

U nás vždy útočilo Káně lesní. Několikrát jsme ho přistihly. Jednu slepici jsme dokonce zachránili.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Vrabec99 - (1) - 135.110 (?), 11.10.2019 14:31, zobrazeno: 9347x

Zdravím, vím, že už tu takových témat pár je, ale nějak jsem se nedokázala dočíst, co by jsme mohli mít za problém konkrétně u nás.

Přibližně od července nebo srpna nám něco chodí na slepice. V noci jsou zavřené, ale ve dne si to občas nějakou slepici chytne a zbude nám z ní jen tělo. Hlava ani krk nikdy nezůstaly. Ty útoky jsou dost nárazové. 

Problém nastal včera, kdy si dotyčný nějakým způsobem (nikdo nedokáže vysvětlit jak) dokázal otevřit kurník. Jednu slepici odnesl. Večer jsme ji nenašli, ráno byla na zahradě opět bez hlavy. Tentokrát i okousané křídlo a celkově víc sežraná. Slepice chováme i s pár kachnama a po včerejším útoku má jedna kachna kousanec na krku. 

Nevítě někdo, o co by mohlo jít? A jestli jde udělat nějakou návnadu (past), na kterou by se to dalo chytit? Už nám zbávají jen 4 slepice. 

Děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.69 (?), 11.10.2019 16:05

tohle dela kuna je potreba si poridit nebo nekde zapujcit sklopec je to prulezna past do ktere se chytne bez toho aby ji to ublizilo pak ji odvezt hodne daleko do lesa a pustit tu past nastrazit tak aby pres ni musela prjit do kurniku takto jsem jich uz nekolik odchytil zakazane jsou nastrazna zeleza ty kunu zabiji kdyby to byla liska tak ta slepice odnese pryc sice ne vsechny a zato vsechny pozabiji poptejte se u mistnich myslivcu urcite nekdo sklopec bude mit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.164 (?), 17.10.2019 20:15

všechny pozabíjí obvykle tchoř. Nevím co tohle dělá. Sousedka šetřila místem a tak si dala králikárnu těsně k potoku. Pak jen chodila a naříkala: něco mi žere králíky a já nevím co.  Já to věděl, protože všude pozoruji přírodu od malička.V zimě mezi krami ledu v tom potoce rejdily malé černé myšky=rejsec.  Pozor někteří si to pletou s rejsek. Rejsce označili vědci jako nejdravější a nejžravější zvíře na světě, jistě právem.Sežere za den víc než váží, žere hmyz, žáby,ryby, i vše z masa okolo potoka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.2 (?), 18.10.2019 11:43

Většině takových fatálních škod zabrání chov drůbeže ve voliéře s pevným pletivem s malými oky, se stříškou. Máte-li toto napojeno na travnatý výběh, zahradu, sad, tak lze ptactvo pustit mimo voliéru pod dohledem, za světla-pokud na Vaše tvory neůtočí jestřáb i bez přímé účasti lidské síly. A o kolik kusů jste už přišli? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 19.10.2019 20:26

Pokud zůstane slepice bez hlavy většinou to dělá kuna. V nynější době když opadají listy stromů u mne každý rok útočí Káně lesní. To roztrhá břich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.126 (?), 30.10.2019 20:55

Spíš jestřáb, útočí znenadání. Káně loví myši a jiné hlodavce, často je vidět jak krouží ve výšce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 6.12.2019 21:03

U nás vždy útočilo Káně lesní. Několikrát jsme ho přistihly. Jednu slepici jsme dokonce zachránili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika