Maliník Polka, Medea



host - 14.71 (?) 
7.8.2012 19:14, zobrazeno: 30421x

Dobrý den, už druhým rokem pěstuji odrůdu Polka a v plodech má velmi málo šťávy. Má někdo s touto odrůdou stejný problém? Dále se u této odrůdy uvádí že je odolná vůči plísni ale minulý rok pár plodů bylo plísní napadeno. Mám na zahradě ještě odrůdu Himbo-Top, která má výborné, šťavnaté a aromatické plody ale vyžaduje velkou oporu v růstu nejlépe mřížku narozdíl od Polky. Dále bych se chtěl zeptat na odrůdu Medea, jestli potřebuje oporu nebo se dá pěstovat bez ní jak uvádí sempra a jakou má Medea chuť. Díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Kačer - (32) - 64.210 (?), 19.2.2013 19:17

sice pozdě, ale přece...

taky mám 4 keře polky. Plody jsou krásné a poměrně velké, leč pro mne po chuťové stránce celkem zklamáním. Jak píšete bez šťávy a s nezáživnou chutí.. Břeťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.3 (?), 22.2.2013 14:17

Mě se Polka líbí a proto, že je pevná, dávám jí do mražáku. Mám Polka, Pokusa, Polesie, plodí tak, že musí mít oporu, plíseň na nich ještě nebyla (tři sezony), ani pozdě na podzim, koncem října.

Ta menší pevná Polka, vedle Polesie, bývá i větší
Ta menší pevná Polka, vedle Polesie, bývá i větší
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kačer - (32) - 64.210 (?), 23.2.2013 19:24

A jak jste spokojeni po chuťuvé stránce? Která z Vašich odrůd je nechutnější? Břeťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.3 (?), 25.2.2013 7:55

Já nemám srovnání jiné než s Heritage. Ty polské jsou ranější, voňavější. Docela se o maliny starám, mají dostatek živin, organické hmoty (kompost, močůvka, hnůj), udělal jsme jim kvalitní "lože" (něco pdobného jako se píše v Zahrádkáři č.2 a 3 z loňského roku), mám je v jedné řadě, nenechávám pruty na jarní sklizeň, takže nové výhony i následně plody vyzrávají velmi dobře. Pokusa a Polesie jsou šťavnatější a větší (z prvních sklizní plody mají okolo 10g), neopadávají. Na šťávu Pokusa a Polesie, na mražení Polka, Heritage s cukrem a šlehačkou, nebo pro sousedy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.230 (?), 1.3.2013 9:59

Zdravím já používám jako oporu drátěnku mám taky haritage a pokusu max spokojenost je lepší je nechat plodit jenom jednou. Ale mám problém s přihnojením.Přihnojil jsem je cerelitem ale trošku jsem je napálil. Je lepší použít zálivku s kristalonem? Hnůj dávám každé dva roky ale to je málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.2 (?), 2.3.2013 12:05

Kristalon je určitě lepší - dáte jim zároveň i vodu a pokud Cererit nezahrábnete, dolů se dostane tak akorát dusík a něco málo draslíku. Na podzim dostanou ke kořenům roční kompost (vše ze zahrady + králičiny). V zimě jim nastelu od králíků (ve slámě a seně se před mrazem schovají základy prutů s pupeny), občas dám i močůvku, když to rozmrzne. Pak se o ně nestarám, jen když je sucho zaleju hodně rozředěnou močůvkou, nebo Kr. květ v zálivce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.18 (?), 3.3.2013 17:36

Dobry den. Mam Medeu, je to remonantna odroda. Na jesen musite zrezat vsetky pruty. Dozrieva asi v auguste/srpnu/ a rodi az do mrazov. Nepotrebuje oporu. Nejako zvlast sa o nu nestaram, akurat odstranujem burinu. Stavnata je podla mna dost. Robime z nej malinove stavy. Co sa tyka chuti, tak som s nou spokojny. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.66 (?), 1.6.2013 21:28

Před asi 4-5 ti lety jsem na žádost dětí založil maliniště. Zasadil jsem více druhů, prakticky vše, co jsem sehnal, aby docházelo k postupnému dozrávání. Chuťově je nejlépe vyhodnocena žlutá Fallgold, Tulameen, Autumn Bliss a Heritage. Následuje Meeker a Korbfuller. Medea znamená kvantitu ale chutově je méně výrazná. A rozrůstá se až agresivně. Polské odrůdy - Polka, Polana, Polesie chuťově nic moc, asi na ně nastoupí Roundup, i když prospívají. Williamette mi 2x přemrzla, takže se asi sveze s nimi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 29.7.2013 9:30

Souhlasím s hodnocením odrůdy Medea hostem xxx.xxx.32.66. I já mám zkušenost s agresivním rozrůstáním. Pokud se ale kolem malin častěji seče tráva, jde to snadno vyřešit. Po asi šesti letech ji takto držíme pořád na stejném prostoru. Oporu nepotřebuje, roste vzpřímeně. Chuťově není z nejsladších, ale zato má větší plody a plodí velmi bohatě. V červenci sklízíme na loňských výhonech a od srpna do zámrazu na letošních. Ze tří odrůd malin, které jsem tenkrát vysadila, mi jedna zašla, druhá zraje koncem června a stačíme ji obírat akorát do pusy. Z Medey dělám celé léto koláče, šťávy i marmelády.  

V letošním bláznivém počasí ještě stále zraje na loňských výhonech a současně už začala zrát i na letošních. Sklízíme teď z obou naráz. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika