Listy rybízu žloutnou, nevíte co tomu chybí?



franta7 - (35) - 187.40 (?)
2.6.2016 18:26

Děkuji za odpověď, sucho to není. Zalévám hodně.

Ale půda je dost jílovitá a kolem roste tráva. Chápu z vašho příspěvku že to je asi špatně. Tráva být kolem nemůže?

kompost mám dát nahoru a nebo ho mám nějak zapravit do půdy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
franta7 - (35) - 187.40 (?), 21.5.2016 19:01, zobrazeno: 12953x

Listy rybízu žloutnou, nevíte co tomu chybí? Posílám foto.

Díky za odpověď

žluté listy rybízu
žluté listy rybízu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 22.5.2016 6:40

Asi sucho, taky nedávné mrazíky se podepsaly na současném stavu, snad i utužená okolní půda, prostá organiky... Odplevelit, přidat kompost, cererit a důkladně zalít. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
franta7 - (35) - 187.40 (?), 2.6.2016 18:26

Děkuji za odpověď, sucho to není. Zalévám hodně.

Ale půda je dost jílovitá a kolem roste tráva. Chápu z vašho příspěvku že to je asi špatně. Tráva být kolem nemůže?

kompost mám dát nahoru a nebo ho mám nějak zapravit do půdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 2.6.2016 21:55

Tak pokud chcete mít víc bobulí, musíte oželet travskowink! Půda-zemina pod stromky má být načechraná, sypká, nasáklivá-to by se mělo vyřešit nejlépe před výsadbouenlightened! Ovšem ani teď není nic navěky ztraceno, jen je tomu třeba věnovat cca 15min času. Odstranit asi 3až5 cm drnu-širokou motykou-škrablačkou nebo rovným rýčem do vzdálenosti 50cm, do asi 20cm hloubky vybrat původní zeminu-bacha na kořeny, tu důkladně smíchat pade na pade s univ.zahr.substrátem, vrátit zpět pod stromek-všechno, z přebytku vytvarovat zálivkovou mísu a zalít velkou konví vody. Pozitivní efekt se dostaví okamžitě-budete mít dobrý pocit, že jste rostlině, a tím i sobě udělal dobřecheeky! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.179 (?), 9.8.2016 0:58

Tak ja si zas myslim, ze naopak je na skodu hojne zalevani, zvlaste, pokud puda kolem je jilovita. Letos zjara jsem take zasadila hodne rybizu a angrestu a misty nektere zloutly dle Vasi fotky... take jsem hojne zalevala. Protoze take casto presazuji jiz zasazene, nahodou jsem zjistila, ze kerik byl v neprijemnem, premokrenem blate (prestoze povrch kolem rostliny se zdal byt normalni), takze jsem zalivku omezila jen na opravdu parne dny. Ted zrovna resim extremni pripad, ne sice s rybizem, ale rakytniky, ktere jsem si pekne naplanovala na "idelni" misto. Jiz pri vysadbe jsem zjistila, ze je pomerne hodne jilovite, takze i ve vetsi jamce (az jame) se zahradnickym substratem rostliny takrka stoji ve vode (jil vodu moc nepusti dal) a zloutnou az dramaticky. Zatim jsem je zkusila zpetne "poddrenazovat", ale nevim, jestli to pomuze... ach jo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika