Jahody popínavé



host - 31.231 (?)
9.12.2009 13:07

Asi tak deset jahod na jedné rostlině, která se samozřejmě nepnula. Hloupost a reklamní tahák. Babička se nechala nachytat, ale rozhodně si nenechala vymluvit, že se prostě pnout nebudou...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 15.129 (?), 14.4.2008 9:52

Je to finta pre hlúpych. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.221 (?), 14.5.2008 14:34

Obrovské zklamání, také jsem naletěla. Už nikdy více něco takového neobjednám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.162 (?), 9.7.2008 23:18

prosim o radu jak zazimovat popinave jahody.letos je pestuji poprve a jsem z nich velice nadsena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.139 (?), 30.9.2008 11:30

jak mam zazimovat a pestovat popinave jahody??? (hnojeni, zemina a podobne) navod prisliben pracovnivi ze strediska pri objednani katalogu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.203 (?), 24.9.2008 18:29

Měli jsme objednané jahody Mount Everest - jahody popínavé s velkými plody od fy DIRECT SHOPPING, s.r.o., P.O.BOX 25, 76331 Brumov-Bylnice. Tato firma jsou PODVODNÍCI. Poslali mini jahody, které mají plody velikosti lesních jahod a nepnou se. Po naší reklamaci vrátili platbu za jahody - ale za poštovné a balné nevrátili. Prostě - PODVODNÍCI.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 11.1.2009 23:42

"Popínavé" jahody neexistují a to co se jako popínavé prodává není žádná novinka. Přibližně před třiceti lety byly známé zahrádkářské veřejnosti jahody (nepamatuju si odrůdu ale mám je někde vyfotografované) které plodily i na čerstvých odnožích. Ty odnože se daly vyvázat na nízkou konstrukci. Někdy stačila zaplodit i druháí sazenice na odnoži. To je to, čemu dnešní obchodníci našli za pěkné peníze název pnoucí, nebo popínavé jahody. V truhlíku mohou být jen převislé. A ten vodopád plodů a velikost plodů představovaných v dětské ručce je jen výtvor reklamy. Všimněte si, že stejný obrázek předvádějí ve svých katalozích různé firmy a nenechte se příště nachytat. Jsou to jen "chytáky na ptáky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.75 (?), 6.12.2009 14:12

Dobrý den

Já je koupil u Starkla jako popínavé, když byly na cestě poštou ke mně tak jsem se dozvěděl od pěstitelů že je to podvod a že vůbec nejsou popínavé a že mají plody velikosti lesních jahod, bohužel objednávka už byla provedena a tak se nedalo nic dělat. Vysadil jsem je do rohu skleníku zapíchl oporu a řekl si ať se děje vůle boží.Nijak zvášť jsem o ně nepečoval jen občas jsem je vyvázal k opoře protože se opravdu samy nepnou, zhruba po dvou měsících začaly kvést v prvním patře po měsíci ve druhém a zhruba stejně to pokračovalo až do teď a kvetou i dnes a to je 6.12,plody jsou protáhlé velikosti švestky a chutnají skvěle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 7.12.2009 14:51

gratuluji k trpělivosti je vyvazovat a k dobrému výsledku!
Já všude vidím reklamy na ně, ale když se podívám na takový obrázek zblízka, je jasné, že ty plody jsou na něm počítačově namnožené a ve vzduchu uchycené.Sprostá reklama.I teda když dokážou plodit na výhoncích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 7.12.2009 15:29

Jahody popínavé se prodávaly v našem měste, tedy na naší poště. Dokonce ten boom řešil i městský úřad. Denně chodilo na poštu tak 2 krabice objednávek a po městě bloudilo několik zájemců včetně zahraničních ze Slovenska a hledalo tu firmu, která neexistovala a měla pouze PO Box.  Jahody označované Mont Everest mají jak vidíte změněný název, protože odrůda Mount Everest již existuje ale u ní se netvdí, že šplhá. Na té reklamě bylo zajímavé, že ačkoliv se tvrdilo, že rostou většinou roku, tak žáden plod nebyl ve stavu zrodu nebo květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.231 (?), 9.12.2009 13:07

Asi tak deset jahod na jedné rostlině, která se samozřejmě nepnula. Hloupost a reklamní tahák. Babička se nechala nachytat, ale rozhodně si nenechala vymluvit, že se prostě pnout nebudou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika