Jahodnik



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 234.150 (?) 
27.1.2013 14:01, zobrazeno: 44897x

Chci se zeptat jestli je lepší koupit sazenici jahody nebo si ji vypěstovat doma ze semínka. Našel jsem na internetu semena jahod Delician a Grandian F1 ktera odrůda je lepší?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.4 (?), 27.1.2013 15:23

Dobrý den,

vypěstovat jahody ze semínka považuji za docela náročné. Jsou to jedny z nejchoulostivějších semínek. Zrovna nyní mám na okně Temptation. Koupeno 15 semen. Vyklíčilo 13ks. Jsem ve stádiu růstu prvního pravého lístku a "žije" mi jich již 8. U 2ks "nerozbily" děložní lístky obal semene a 3ks uhynuly, když jsem byl na horách a substrát oschl více než bylo zdrávo.

Pokud si moc nevěříte, kupte sazenice. 

Petr76

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janko5.5 - (37) - 234.150 (?), 27.1.2013 17:50

A vy to vysévate už teď?? Není to brzy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 27.1.2013 18:20

Není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.160 (?), 27.1.2013 18:27

Růst jahodníku je pozvolný. Vyséval jsem před měsícem a teď se mi začíná teprve rozvíjet první pravý list. Pikýrovat budu při pěti pravých listech. Odhaduji to tak za měsíc. Předpokládám, že v půli března již mi papriky jahodník přerostou a to papriky vysévám 15.2.

Petr76

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 27.1.2013 18:21

Mnohem jednodušší je koupit sadbu. Já jsem ze semínek pěstovala jen měsíční jahody a je to hrozná piplačka.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.150 (?), 27.1.2013 18:50

a jaku dáváte zeminu hlínu, písečnatú či substrat, a semínka třeba zasypat uplne jako při paprice??a kolik treba stupnu aby to vubec vykličilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.1.2013 19:04

Tady o tom něco máte, je tam i video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.150 (?), 27.1.2013 19:28
Dekuji všem za pomoc a hlavne ochotu. Fakt užasne reakce. Dekuji všem. :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 27.1.2013 20:43

Seju jahody už pár let, psal jsem to na vlákénku Mesačné jahody Mignonete.

    Na první pokusy s výsevy doporučuji nějakou měsíční odrůdu. Pokud se Vám zadaří, můžete v dubnu vysít ty velkoplodé (už úrodu nedají, i kdyby kvetly, raději květy vyštípejte) - je jich v ampulce poměrně málo, ale když máte jen 50% úspěšnost, tak máte sazenici za cca 6 korun a za to remontantní odrůdu nejspíše nikde neseženete.

    Grandian F1 a Delician F1 jsou obě výtečné, Temptation za nimi trochu pokulhává.

     Z lednových výsevů zaplodí ještě letos, to přepichování bych udělal už, když mají jeden pravý lístek, kořínek zaštípl (v místě, kam ukazuje tyčka - obr. je na tom vlákénku). U obou F1 se podívejte do květů - zhruba 50 % rostlin je jen samičích - abyste dál nemnožili právě jen ty. Lepší je vysadit je s jinou remontantní odrůdou, která kvete ve stejnou dobu.

  Temptation je superplodič, kvete a plodí do zámrzu, když jí v září vyštípete malá květenství (aby dobře dozrály již nasazené plody), v říjnu to musíte opakovat, jinak se moc vyčerpá, včas neusne a v zimě snadněji vymrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika