Bříza



Liberda Zdenek - (29) - 175.130 (?)
24.10.2012 21:09

Dobrý večer. Ještě k těm břízám. Bříza snese hodně. Podle mých zkušeností je lépší břízu krotit v létě a na podzim. Proč? Při jarním zmlazování strom začne ronit potoky mízy a nedá se vytékající míza ničím zastavit!  Strom se hodně vyčerpává. Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 123.5 (?), 23.10.2012 21:04

omlouvám se, že se to stalo zrovna mě. Bžízu jsem ostříhala podle výše uvedených rad raději hned, aby měl manžel lepší spaní. Zkrátila jsem jí tak na 4 metry a vypadá docela pěkně.bříza je můj oblíbený strom, dává krásný polostín a za tu námahu mi stojí.Mimochodem v její těsné blízkosti již stojí další břízka, stejný nápad jako Wimpi.

Yveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Liberda Zdenek - (29) - 175.130 (?), 24.10.2012 21:09

Dobrý večer. Ještě k těm břízám. Bříza snese hodně. Podle mých zkušeností je lépší břízu krotit v létě a na podzim. Proč? Při jarním zmlazování strom začne ronit potoky mízy a nedá se vytékající míza ničím zastavit!  Strom se hodně vyčerpává. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 24.10.2012 21:23

No tomu říkám "zabít dvě mouchy jednou ranou.Zběr březové vody je velmi výhodný.Okrem použití ve vlasové kosmetice nevím přesně na co se ještě březová voda používá, ale určitě bude mít mnohostranné využití.Možná i v kuchyni se využije na sirupy, a jiné dobroty.Navíc to má tu výhodu, že jarní termín vyčerpá vegetační sílu, takže strom tolik neroste.Doporučil bych tedy stromek hned z jara hodně seřezat, aby v pozdnějších létech nám nepřerostl přez hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 24.10.2012 22:10

No, protože já své mladé břízky řežu pravidelně každá rok, nemusím řezat nijak silné větve a tak jsem si nějakého ronění dosud nikdy nevšiml. U tohoto udržovacího řezu si v pohodě vystačím jen s obyčejnými ručními nůžkami. Bříza má tenké větve. Tím však nechci říct, že kdybych byl nucen řezat do silnějších větví, že by míza netekla. Připadá mi ale jednodušší a přehlednější řezat v době, kdy je strom ještě neolistěný. Jistě, na podzim i v zimě lze řezat také, jen riziko napadení houbovými chorobami asi bude o trochu větší, neboť rány jsou delší dobu otevřené. Otázkouje však je, zdali vůbec nějakými takovými bříza trpí. To přiznám se, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika