Příspěvky uživatele - Liberda Zdenek

Pěstování smrku v květináči, 30.1.2013
Dobrý večer. To je klasika. Stromeček pěstovat v květináči za dodržení určitých zákonitostí není vůbec žádný problém. Jenže sromeček na podzim usne a vy jej přenesete do teplé suché místnoti a ještě na něj dáte elektrické žárovečky. Co se stane?... celý příspěvek >
Má první bonsaj, 29.11.2012
Dobrý večer. Na skoro hotové bonsaje se chodí na opuštěné drážní tělesa a vlečky. Tam si můžeš předpřipravit stromů co hrdlo ráčí. Dále si na příhodném místě vyzkoušej nejrůznější techniky zmensování stromů divoce rostoucí na opuštěné vlečce,... celý příspěvek >
Má první bonsaj, 28.11.2012
Dobrý večer. . Je dobře, že jste začal. Je třeba navštívit několik výstav, kouknout do knížek , občas něco uschne ono se to poddá. Mnoho lidí chce začít a nikdy nezačne. Vy jste již začal a to je první krok k   pěstování... celý příspěvek >
Žulová dlažba, 26.11.2012
Dobrý večer. No, když máte strach aby vám nějaký chemický fujtajblík nezničil rostlinky kolem tak tam ten mech nechte a nelamte si s tím hlavu. Dříve či později se každý kámen potáhne mechem - to je příroda.Zdeněk
Přesazení vzrostlého smrku, 20.11.2012
Dobrý večer. Tak jsem kouknul na přesazování stromu. Kladu si otázky kolik to stálo a zda se to vyplatilo?  No, nevím, nevím zda sázet tento strom mezi domy. Za 10 roků bude přírůstek 5m možná i více a co potom stímto stromem? Je to pěkné mít ve... celý příspěvek >
Stříhání červeného javoru, 18.11.2012
Dobrý večer. Javory můžete stříhat v podstatě celou sezonu. Nehledejte v tom žádnou vědu. Představte si tvar který chcete, strom normálně ostříhejte a potom jenom udržujte. Podívejte se do přírody jak jsou polámané stromy po mokrém sněhu a jak... celý příspěvek >
Bellamira - opylovače, 17.11.2012
Dobrý večer. Zdejší švestky /neznám odrůdu/ se nechávají přejít mrazíkem , potom jsou hodně sladké. Tento první plod jsem utrhnul tak nějak odhadem. Odrůdu Belamíra s Nancýskou nemohu porovnat, protože ji neznám.  Byl bych rád za každý... celý příspěvek >
Světlušky 2012, 13.11.2012
Dobrý večer. Pepo, jseš borec. Konečně vím jak vypadají larvy světlušek. To víš u nás je pořád zima a těch světélek si moc neužijeme. Zdeněk 
Bellamira - opylovače, 11.11.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer. Na fotce /pořízená16. 9. 2010/ je první plod této odrůdy. Sázel jsem ji 5.4. 2010. Každé jaro hodně kvete, ale protože bydlím na horách skoro v 800m.n.m. dočkal jsem se zatím tohoto jednoho plodu. Stromek je velice pěkný až dekorativní.... celý příspěvek >
Kam zasadit břečťan, 9.11.2012
Dobrý večer. Břečťan se chová jako každá rostlinka a to - bude se tahat za světlem!!!  Tak, že sázejte jak již napsali předřečníci, ale není problém břečťan usměrňovat a nasměrovat ho kam Vy uznáte za vhodné. Zdeněk 
Jakou odrůdu třešně, 31.10.2012
Dobrý večer. Děkuji za opravu názvů stromů. Mám ty názvy tak nějak pevně zafixovány a delší dobu tyto jména používám. Jak je patrno - blbě. Důležité je, že jsme se domluvili a víme o čem je řeč. Zdeněk 
Jakou odrůdu třešně, 30.10.2012
Dobrý večer. U vás v Bruzovicích je velice dobrá ovocná školka. Bydlím na na Šumavě /764 m.n.m./ a protože pocházím z Havířova jsem se rozhodl pro tuto školku. Nechal jsem si poslat několik stromků /Rubín, Rubinolu a Karešovu chrupku/. V... celý příspěvek >
Solarní světla v zimě, 26.10.2012
Dobrý večer. Svítit budou, ale přímo úměrně k osvitu ve dne. Kolik míváte u vás sněhu? Zdeněk
Habr nebo japonsky topol, 25.10.2012
Dobrý večer. K růstu těchto dřevin. Bydlím na horách v skoro 800 m.n.m. Habr roste perfektně! Japonský topol /mám 217 kusů/ roste podstatně hůř. Je středem pozornosti srnčí zvěře- až tento měsíc. Zdravotní stav obou dřevin je velice dobrý. Nevím v... celý příspěvek >
Bříza, 24.10.2012
Dobrý večer. Ještě k těm břízám. Bříza snese hodně. Podle mých zkušeností je lépší břízu krotit v létě a na podzim. Proč? Při jarním zmlazování strom začne ronit potoky mízy a nedá se vytékající míza ničím zastavit!  Strom se hodně vyčerpává.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika