Páchnoucí kompost



Stránky: 1,  2   
host - 245.29 (?) 
6.6.2013 18:24, zobrazeno: 14723x

U našeho společného plotu se sousedem má soused kompost.Bohužel se o něj nestará, jenom tam háže posekanou trávu.Chvílema když je příznivej vítr tak k nám tento kompost pěkně páchne.Soused s tímto i po několika urgencích nechce nic dělat a poslal mne do pr... Jak ho donutit aby se o kompost staral.Oni na víkend odjedou na vesnici na svůj hnůj a na nás zbejvá čuchat ten jejich smrad.Jak to vyřešit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 7.6.2013 0:07

Ať soused tu trávu nechá před vhozením na kompost trochu proschnout, když se tam dá čerstvá, tak hnije. Je to i v jeho zájmu, protože v kompostě má probíhat tlení a ne hnití, jinak mu na záhon patřičné živiny nedodá, leda tak nějaké plísně. 

Jen dodám, že i podle obč.zákoníku "nesmí nad míru přiměřenou obtěžovat sousedy hlukem, pachem... atd" - ale to už jsou pak krajní možnosti, do kterých se nikomu nechce...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 7.6.2013 0:09

p.s. - anebo ať tu trávu vždycky pohodí vrstvičkou zeminy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.29 (?), 7.6.2013 5:55

Když ono to je trochu složitější.On neni schopnej ani třeba nasadit svému vlastnímu děcku rovně houpačku.To ho klidně posadí do houpačky, která je našikmo pomalu o 45° a vůbec mu to nevadí.Před pěti lety začal zateplovat barák a dodnes ještě ani neuřízl perlinku nad oknem natož to dodělat.Loni měl kolem baráku lešení aby asi trochu zase popojel, ale zmohl se na přibití tří prken na podbití zbytek je rozdělaný taky pět let.A po tomhle člověku mám chtít aby prohodil kompost vrstvičkou zeminy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 7.6.2013 6:25

A po fóru chcete aby to řešilo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.107 (?), 7.6.2013 7:09

Napadají mě ještě dvě   možnosti - větrák - když půjdě zápach k vám za plot dáte větrák jako protiproud. Nebo koupit urychlovač kompostu a přes plot kompost občas prolít - po vychladnutí zapaření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 7.6.2013 8:22

Páchne. Pravda, zapařená posekaná tráva někomu asi nevoní, ale že by přímo páchla? Takhle velká slepičárna nebo prasečák nebo bioplynová stanice, ty dokážou zamořit smradem celé okolí, ale hromada tlející trávy nebo kompost je toho jen slabý odvar a myslím si, že tazatel to trochu přehání a asi by ani neuspěl s tvrzením, že soused obtěžuje okolí nad míru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 7.6.2013 8:43

Tak bioplynovou stanici máme asi kilometr proti větru a nevíme o ní. Naopak, je v prasečáku a poté co ji zmodernizovali se zlepšil i ten prasečák. Rada s prolitím kompostu je už úplně mimo. Co byste říkal tomu, kdyby soused lil přes plot cosi na váš kompost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.107 (?), 7.6.2013 9:33

nevím co chcete - soused nic dělat nebude,  vy taky ne. tak s tím musíte žít..

a mimochodem - myslím, že není problém souseda upozornit, že mu kompost zalijete.. nebo tam něco zasaďte. Ale řešení je jen na vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 7.6.2013 12:58

Vy jste opravdu dobrej, co je tvoje to je moje a co je moje, do to ti nic nejni...

Problém to určitě bude, jak je to popsáno, sázet něco na cizí zahradu - hello, sousede, já si k vám prdnu štyry řady brambor, do toho trávníku, stejně se s tím jen sekáte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika